FOTO: Slováka (31), otca piatich detí, obvinili z vraždy mladej učiteľky v Írsku

Slovák Jozef Puska obvinený z vraždy mladej učiteľky v Írsku
Slovák Jozef Puska obvinený z vraždy mladej učiteľky v Írsku Zdroj: Profimedia

Zadržaný muž zo Slovenska v krajine dlhodobo žije.

Slovák je namočený do brutálnej vraždy, ktorá šokovala Írsko. Obeťou je mladá iba 23-ročná učiteľka Ashling Murphyová. Zomrela, keď si išla popoludní zabehať.

Ako zverejnil portál independent, muža dnes večer (19.1.) obvinili z vraždy. Jozef Puska sa na súde v Tullamore zmohol iba na jedno slovo: „Nie!"

Slovák v Írsku žije dlhšiu dobu. Podľa miestnych médií je otcom piatich detí. Vražda spôsobila v Írsku veľké emócie, tisíce ľudí vyšli aj do ulíc.

Malé mestečkom Tullamore sa stále spamätáva z ohavného činu, ktorého obeťou bola učiteľka miestnej školy Ashling Murpyhová. Pochovali ju za prítomností tisícok ľudí. Na pohreb prišiel aj írsky premiér a prezident. Lúčili sa s ňou aj jej malí žiaci. Mestečko v strednom írsku nikdy nič podobné nezažilo.

Vražda sa stala ešte minulú stredu (12.1.). Mladá učiteľka si išla zabehať, keď ju páchateľ prepadol a začal škrtiť. Vyrušili ho dve ženy a tak ušiel. Ashling už ale privolaní záchranári nedokázali pomôcť. Všetko sa to stalo o štvrtej popoludní.


Páchateľa mala učiteľka pri obrane údajne zraniť a to ho mohlo prezradiť. Do nemocnice totiž na druhý deň prišiel muž so zraneniami, ktoré nevedel riadne vysvetliť. Polícia ho zatkla ako podozrivého z vraždy.

Motív zatiaľ zostáva záhadou. Prípad sa však dnes popoludní ešte zamotal. Írska polícia totiž zadržala druhého 30-ročného muža. Vypočúvali ho v súvislosti s možným zadržiavaním informácií, ale nakoniec ho prepustili.

Smrť mladej učiteľky neotriasol len mestom Tullamore, ale celým Írskom. Krátko po vražde vyšli do ulíc davy ľudí po celej krajine. Obrázky z krajiny pripomínajú tie, ktoré sme zažívali pred štyrmi rokmi na Slovensku po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

DUBLIN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.