Zo záberov hromadnej nehody pri Prahe mrazí. Autá do seba nekontrolovateľne narážali

Záber z videa.
Zdroj: Reprofoto: TV Nova

Hlásili šiestich zranených.

Vážna nehoda v Česku. Tamojší záchranári a hasiči zasahovali na diaľnici D5 na zhruba 33. kilometri v smere na Prahu pri obci Žebrák v Stredočeskom kraji.

Zdroj: Profimedia.sk

Podľa informácií sa tam vo štvrtok o 11. hodine predpoludním zrazilo 10 nákladných a 15 osobných áut, polícia následne uviedla, že šlo až o 40 vozidiel.

Hejtmanka Stredočeského kraja Petra Pecková na svojom Twitteri spresnila, že ide o 36 vozidiel, a síce 14 kamiónov, dve nákladné autá a 20 „osobákov“.

Zdroj: Twitter/Policie ČR

Tie boli roztrúsené v dĺžke asi 150 metrov a odstraňovali ich zhruba až do 20. hodiny. Cestu na asi päť hodín uzavreli, v smere na Plzeň ju však o 16.00 hod. sprejazdnili v jednom pruhu. Teraz už je tento úsek plne prejazdný.

Zdroj: Twitter/Policie ČR

Ako píše TV Nova , z miesta hromadnej kolízie hlásili šiestich zranených. Do nemocnice previezli dvoch ľudí so stredne ťažkými zraneniami a tiež aj dve osoby s ľahkými zraneniami a rovnaký počet ľudí ošetrili na mieste.


Záchranári v tejto súvislosti aktivovali traumaplán. Ten sa vyhlasuje, ak utrpí zranenia najmenej päť ľudí, priblížila hovorkyňa stredočeskej záchrannej služby Petra Homolová.

„Dalo sa tu predpokladať - vzhľadom na počet nabúraných automobilov - že bude veľký počet zranených osôb. Preto operačné stredisko traumaplán vyhlasovalo. Na miesto vyslalo i leteckú záchrannú službu Praha,“ doplnila Homolová s tým, že počet zranených sa môže ešte zvyšovať. „V tejto chvíli neevidujeme žiadne ťažké zranenia, žiadne úmrtia,“ dodala.


PRAHA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti