Slováci žijúci v Írsku začínajú mať strach. Boja sa posielať deti do škôl a cítia nevraživosť

Pred súdom na Jozefa Pušku čakal rozvášnený dav
Pred súdom na Jozefa Pušku čakal rozvášnený dav Zdroj: Profimedia

Vražda mladej učiteľky, z ktorej obvinili práve Slováka, rozdúchala poriadne vášne.

Nechcená reklama pre našu krajinu. Z vraždy írskej učiteľky obvinili Slováka. Je ním 31-ročný Jozef Puška, ktorý podľa našich informácií pochádza z východného Slovenska. Sudca ho včera (19.1.) poslal do väzby.

Obvinený muž sa zmohol na jediné slovo „Nie“. Pred súdom na Slováka čakal rozvášnený dav.

Jozefa Pušku si pred sudcom vypočul obvinenie z vraždy 23-ročnej učiteľky Ashling Murphyovej. Na súde nepovedal dokopy nič.

Z budovy súdu putoval do väzby, čakali ho tam stovky ľudí, niektorí sa ho snažili aj fyzicky napadnúť. Rozvášnený dav zrejme zaskočil aj policajtov. Utekali pred ním až tak, že ani nestihli zavrieť dvere dodávky.

Zdroj: Profimedia

Vražda mladej obľúbenej učiteľky, ktorá sa stala v meste Tullamore, otriasla celým Írskom. Podľa obvinenia ju mal Jozef zaškrtiť, keď si išla popoludní zabehať. S útočníkom ale zrejme bojovala, so zraneniami totiž skončil v nemocnici. To ho aj prezradilo.

Dôkazy proti nemu sú údajne silné, zhoduje sa DNA nájdená na mieste činu a zachytila ho aj priemyselná kamera.

Jozef Puška podľa viacerých zdrojov pochádza z regiónu spod Tatier, v Írsku údajne žije niekoľko rokov a je otcom piatich detí. Poberá tam invalidný dôchodok 200 eur týždenne.

Zdroj: Niall Carson/PA via AP

Rezort diplomacie dnes dostal z Írska oficiálnu správu o obvinení nášho občana. Naša generálna prokuratúra zároveň informovala, že ju kontaktovali Íri, aby im poskytli register trestov obvineného.

Vražda mladej učiteľky a nadanej hudobníčky vyvoláva v Írsku veľké emócie. Slováci, ktorí tam žijú, začínajú mať strach. „Slováci sa boja poslať deti do školy, je tu veľká nevraživosť,“ uviedol nemenovaný Slovák žijúci v Írsku.

O motíve vraždeného útoku sa stále iba špekuluje. Podľa jednej verzie mohlo ísť o pokus o znásilnenie, no hovorí sa aj o možnom psychickom skrate. Obvinený Slovák sa v tejto veci znova postaví pred sudcu na budúci týždeň.


DUBLIN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.