Požiar nemocnice v Budapešti si vyžiadal jednu obeť

Zásah maďarských hasičov v nemocnici.
Zásah maďarských hasičov v nemocnici. Zdroj: reprofoto Facebook/ BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság

Evakuovať museli 56 pacientov, dvoch museli ošetriť.

Požiar v budapeštianskej Nemocnici sv. Imricha, ktorý vypukol v nedeľu ráno, si vyžiadal jednu obeť, dvoch ľudí museli ošetriť zdravotníci pre podozrenie z priotrávenia dymom. Hasiči evakuovali 56 pacientov, informoval spravodajský server telex.hu s odvolaním sa na správy Celoštátneho riaditeľstva civilnej ochrany (OKF) a budapeštianskej polície (BRFK).

Hovorca OKF Máté Kisdi uviedol, že plamene zasiahli detoxikačnú miestnosť na prízemí nemocnice a rozšírili sa aj do ďalších priestorov.

"Obeťou požiaru bola mladá žena, ktorá podľahla vážnym popáleninám," povedal hovorca maďarskej záchrannej služby (OM) Pál Győrfi, podľa ktorého zasahovalo sedem jednotiek záchranárov. Dvoch mužov a jednu ženu previezli na toxikologické oddelenie inej nemocnice s podozrením na priotrávenie dymom, spresnil.

Viacerých pacientov po požiari preložili v rámci nemocnice na iné oddelenia, štyroch museli previezť do iného zdravotného zariadenia, dodal Győrfi.

Do zásahu v najvyššom stupni pohotovosti bolo nasadených vyše 70 hasičov s 18 kusmi techniky, ktorí museli evakuovať 56 pacientov.

Príčiny požiaru nemocnice sa vyšetrujú.

Tűz volt a Szent Imre kórházban Vasárnap reggel fél nyolc után riasztották a tűzoltókat a tizenegyedik kerületbe, a Tétényi úti Szent Imre kórházba, ahol tűz keletkezett az egyik épületszárny egyik földszinti helyiségében. Mintegy hetven fővárosi tűzoltó összesen tizennyolc tűzoltó gépjárművel vonult ki a helyszínre. Az egységek a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett három vízsugárral oltották el a lángokat. A munkálatok idejére kiürítették az épületet. A tűz oltása közben az egyik helyiségben egy holttestet találtak a tűzoltók. A katasztrófavédelem a tűz keletkezési okát és körülményeit vizsgálja. Videó: FKI Videócsoport

Uverejnil používateľ BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Nedeľa 23. januára 2022

BUDAPEŠŤ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Budapešť

Dôležité udalosti