VIDEO: Lanovka v Južnej Kórei začala rýchlo cúvať, ľudia museli vyskakovať za jazdy

Pokazený vlek spôsobil chaos v lyžiarskom stredisku..jpg
Zdroj: YouTube/ Fun Factor

Lyžiarske stredisko sa za incident ospravedlnilo a prisľúbilo, že odškodní všetkých ľudí, ktorí utrpeli zranenia alebo majú poškodené lyžiarske vybavenie.

Lyžiarske stredisko v juhokórejskom Pocheone ovládol chaos po tom, čo sa pokazila sedačková lanovka. Incident, pri ktorom sa zranilo dieťa, sa odohral v piatok poobede v stredisku Bears Town Ski Resort.

Vlek sa zrazu zastavil a sedačky sa veľkou rýchlosťou začali rútiť opačný smerom dole svahom. Väčšina lyžiarov, v snahe vyhnúť sa tvrdému nárazu do sedačiek nakopených v termináli lanovky, radšej vyskočila. Niektorí však po zoskoku nestihli ujsť a tak si aspoň chránili hlavy. Aj napriek tomu došlo k viacerým kolíziám. Pri jednej sa zranil sedemročný chlapec, ktorý utrpel pomliaždeniny a museli ho previezť na ošetrenie do nemocnice, informuje portál Korea Joong Ang Daily.

Trvalo niekoľko minút, kým lanovku odstavili. Zamestnanci strediska z nej následne pomohli zliezť asi 100 ľuďom. Z bezpečnostných dôvodov odstavili aj ostatné lanovky. Všetky prejdú technickou kontrolou, ktorá má odhaliť, či hrozí podobná porucha. Ktorej príčina je predmetom vyšetrovania.

Lyžiarske stredisko sa za incident ospravedlnilo a prisľúbilo, že odškodní všetkých ľudí, ktorí utrpeli zranenia alebo majú poškodené lyžiarske vybavenie.

https://www.youtube.com/watch?v=-9LNcmi6H9g


POCHEON/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lyžovačka

Dôležité udalosti