VIDEO: Dôchodca na Floride bránil psov pred medveďom, šelmu zahnal holými rukami

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/rybarmarekk

V krátkom čase ide už o druhý útok medveďa na človeka na Floride.

Dôchodca z kalifornského mesta Daytona Beach holými rukami zahnal medveďa baribala, ktorý sa pokúšal dostať do jeho domu. Waltera Hickoxa. Ktorý tvrdí, že iba chránil svoje psy, teraz oslavujú ako hrdinu. Hrozivý incident, ktorý sa odohral na priedomí rodinného domu, zachytila bezpečnostná kamera.

Na zázname vidieť, že všetko sa zbehlo veľmi rýchlo. Hickox zaregistroval medveďa, až keď preskočil zábranu a okamžite sa naňho vrhol. Šelma sa po pár sekundách zápasenia dá na útek a dôchodca rýchlo zatarasí vchod lavičkou pre prípad, že by sa vrátila.

Hickox utrpel počas zápasenia s medveďom iba drobné poranenia, jeho psov sa medveď ani nedotkol. „Keď som zbadal medveďa, okamžite som si pomyslel, že mu musím zabrániť dostať sa do domu, kde boli ostatné psy aj manželka,“ uviedol dôchodca pre televíziu WFTV.

V krátkom čase ide už o druhý útok medveďa na človeka na Floride. Podobný incident zaznamenali 13. januára aj v meste DeBary. Medveď baribal tam napadol ženu, ktorá bola na vychádzke so psom. Miestne úrady, podľa ktorých sú útoky medveďov na Floride skôr raritou, teraz varujú obyvateľov tohto amerického štátu, aby v prípade stretu s medveďom nerobili žiadne prudké pohyby a snažili sa pomaly vycúvať. Rýchly útek ani hľadanie útočiska na strome neodporúčajú.


DAYTONA BEACH/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Medveď

Dôležité udalosti