Zahraničné

Búrky v USA zrušili koncerty aj US Open. Ľudia utekali z pláží

Blesky na Floride.
Blesky na Floride. Zdroj: TASR/AP

Prívalový dážď, búrka a blesky narušili víkendové oslavy Dňa práce, ktorý sa v USA oslavuje prvý septembrový pondelok.

Silné búrky na severovýchode USA narušili v nedeľu popoludní miestneho času prevádzku na letiskách i športové a hudobné akcie naplánovaných vonku. Ľudia v Pelhamskom zálive v Bronxe utekali z pláže po tom, ako tam troch ľudí zasiahol v nedeľu večer blesk, informovala agentúra Associated Press. 

Ľudia v Pelhamskom zálive v Bronxe utekali z pláže po tom, ako tam troch ľudí zasiahol v nedeľu večer blesk

Uviedla, že všetci traja sú v nemocničnom ošetrovaní, rozsah ich zranení nie je známy. 

Prívalový dážď, búrka a blesky narušili víkendové oslavy Dňa práce, ktorý sa v USA oslavuje prvý septembrový pondelok, vo Filadelfii. Hudobný koncert Made in America pod otvoreným nebom tam z bezpečnostných príčin organizátori zrušili, ľudí vyzvali, aby rýchlo a pokojne vyhľadali úkryt po strechou.

Zlé počasie si vynútilo tiež predčasné ukončenie hudobného festivalu Electric Zoo na ostrove v New Yorku a prerušenie tenisového zápasu na U.S. Open v Queense.

Hovorca Electric Zoo Stefan Friedman povedal, že vyzvali ľudí na odchod asi šesť hodín pred plánovaním ukončením festivalu elektronickej hudby na Randallovom ostrove, na ktorý sa fanúšikovia dopravili trajektmi a autobusmi.

Desiatky komerčných letov na letiská v New Yorku nabrali pre zlé počasie meškanie.

Národná meteorologická služba informovala o bleskových povodniach a škodách v dôsledku silného vetra v East Orange, v New Jersey a popadaných veľkých konároch stromov na Long Islande. Búrky boli veľmi intenzívne najmä v čase od 16:20 do 17:15, citovala ju agentúra Associated Press.

NEW YORK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti