Britská polícia neverila vlastným očiam: Chytili seniora (83), ktorý celý život jazdil bez vodičáku

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock.com

Za 70 rokov ho nikdy polícia nezastavila.

Britská polícia pri bežnej kontrole v anglickom meste Nottingham narazila na seniora, ktorý ich šokoval. Priznal sa im, že celý život jazdí bez vodičského preukazu. Až doteraz ho nikdy polícia nechytila, uviedla stanica BBC.

Dôchodca jazdil na vozidle Mini Cooper, ktorého staršiu verziu preslávil britský komik Rowan Atkinson ako postava Mr. Bean. Muža zastavili pri nákupnom stredisku v štvrti Bulwell.

Senior narodený v roku 1938 tiež prezradil, že jazdí od svojich 12 rokov. Vo Veľkej Británii je pri tom dovolené jazdiť s vodičským preukazom od 17 rokov. Muž navyše nikdy nemal ani povinné zmluvné poistenie.

„Muž našťastie nikdy nemal žiadnu nehodu, nikomu nespôsobil zranenie ani finančnú ujmu,“ uviedla polícia na sociálnej sieti Facebook. Zároveň upozornili vodičov na zvyšujúci sa počet bezpečnostných kamier s automatickým rozpoznaním registračných značiek áut a niektoré dokážu rozoznať i tvár vodičov.

Polícia tiež odporučila vodičom, aby si dali doklady do poriadku, pretože inak môžu mať problémy. Skôr, či ako v tomto konkrétnom prípade, aj neskôr. Neuviedli ale, ako seniora potrestajú alebo čo mu hrozí.

The City North OP Reacher team are out on pro-active patrols in Sherwood and Carrington this evening, but an early...

Uverejnil používateľ Bulwell, Rise Park and Highbury Vale Police Streda 26. januára 2022
LONDÝN/Jana Habarová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.