Nigérijský „Richie Rich“ dostal prvý dom, keď mal 6 rokov. Otec tvrdí, že si všetko zaslúžil

Nigérijský Richie Rich so svojou sestrou.
Zdroj: Instagram/ Mompha Lifestyle

Aj keď si na svoj prvý vodičák ešte bude musieť počkať pekných pár rokov, už teraz je jeho vozový park impozantný.

Má iba 9 rokov, no užíva si luxusný život ako dospelý. Syn afrického milionára Ismailiu Mustaphu (41) dostal v rodnej krajine prezývku nigérijský Richie Rich, podľa postavy z amerického filmu, ktorú stvárnil Macaulay Culkin.

Muhammed Awal Mustapha, známy aj pod prezývkou Mompha Junior, dostal od otca prvý dom ako darček na 6. narodeniny, píše portál Daily Mail.

Pyšný otec vtedy na instagrame napísal, prečo sa k takému kroku odhodlal: „Mať svoj vlastný dom je jeden z najlepších pocitov. Nedá sa to vyjadriť slovami, ani vyčísliť peniazmi. Vďaka vlastníctvu domu sa každodenné starosti zvládajú ľahšie. Je dobré vedieť, že keď sa vám nedarí, stále sa máte kam vrátiť".

Mompha junior má svoj instagramový profil, na ktorom prezentuje svoj kráľovský životný štýl. Dizajnérske kúsky oblečenia, lety súkromným lietadlom či fotografie s obrovským množstvom peňazí. Aj keď si na svoj prvý vodičák ešte bude musieť počkať pekných pár rokov, už teraz je jeho vozový park impozantný.

Mompha senior patrí medzi najpopulárnejšie osobnosti v Nigérii. Tvrdí, že jeho syn si všetky dary zaslúžil tým, že si do bodky plní svoje povinnosti. O aké konkrétne ide, nešpecifikoval.

Portál denníka The Sun zistil, že milionár svoj prvý kapitál nahonobil, keď sa živil v Lagose ako vekslák. Milionár sa z neho stal, keď začal investovať do firiem a nehnuteľností. V súčasnosti ale neprežíva práve najlepšie obdobie. Ismailia Mustapha čelí obvineniu z prania špinavých peňazí. Podľa obžaloby má ísť o 10 miliónov USD.

Nigérijská protikorupčná agentúra tvrdí, že milionár sa snažil svoj majetok pred úradmi skryť tak, že nakupoval hnuteľný majetok vrátane luxusných hodiniek. Mompha senior skončil vo väzbe, no súd následne vyhovel jeho žiadosti o prepustenie na kauciu v prepočte 420-tisíc eur.

LAGOS/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nigéria

Dôležité udalosti