V Nemecku si víchrica vyžiadala stovky zásahov hasičov aj polície

Mračná nad Frankfurtom.
Mračná nad Frankfurtom. Zdroj: AP Photo/Michael Probst

Iba v meste Hamburg zasahovali hasiči v dôsledku nepriaznivého počasia najmenej 300-krát, potvrdili tamojšie policajné zdroje.

Stovky zásahov hasičov i policajtov si v dôsledku popadaných stromov, poškodených striech či prevrátených bezpečnostných bariér na staveniskách v sobotu i v nedeľu ráno na severe Nemecka vyžiadala tlaková níž Nadja, ktorá so sebou priniesla víchricu a silný vietor. Informovala o tom agentúra DPA.

Iba v meste Hamburg zasahovali hasiči v dôsledku nepriaznivého počasia najmenej 300-krát, potvrdili tamojšie policajné zdroje. Varovanie pred víchricou a silným vetrom platilo pre celé pobrežie severného Nemecka do nedele poludnia.

Podľa informácií spolkového úradu pre lodnú dopravu a hydrografiu (BSH) došlo v noci na nedeľu na celom území pobrežia Severného mora k silným búrkam, ktoré najťažšie postihli oblasť v okolí rieky Labe pri Hamburgu.

V noci na nedeľu prívalová vlna v dôsledku zdvihnutia hladiny mora počas búrky zaplavila rybí trh v hamburskej štvrti st. Pauli, píše DPA. Prívalová vlna následne ustúpila, uviedol BSH.

Tlaková níž Nadja sa prehnala aj metropolou Berlín a príslušnou spolkovou krajinou Brandenbursko. V meste Beelitz v Brandenbursku prišiel o život jeden človek po tom, čo sa na neho prevrátil volebný plagát. Polícia incident vyšetruje.

BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Víchrica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.