Zahraničné

Apple čelí kritike pre iCloud. Môže za to hacker a nahé fotky celebrít

icloud.jpg
Zdroj: apple.com

Spoločnosť doteraz nepotvrdila a ani nevyvrátila, či sa stala terčom útoku hackera.

Spoločnosť Apple sa ocitla pod paľbou kritiky potom, ako hacker zverejnil niekoľko súkromných a aj erotických fotografií slávnych osobností. Na zozname má 101 mien. Ako sám uviedol, s ľahkosťou sa vlámal na ich účty iCloud. Jeho útok na súkromie tak spochybňuje bezpečnosť nahrávania osobných údajov na iCloud, s ktorým prišiel Apple v roku 2011. Spoločnosť ešte stále nepotvrdila a ani nevyvrátila, či sa stala terčom útoku hackera. 

Zdroj: apple.com

Ako to vlastne funguje?

Keď si aktivujete iCloud, automaticky vám uloží fotografie, e-maily, dokumenty a ďalšie informácie v takzvanom oblaku. Dáta sa tak synchronizujú v celej rade platforiem. Patrí medzi ne iPhone, iPad a MacBook. Užívatelia tak majú prístup ku všetkým súborom z rôznych internetových zariadení. Stačí im len prihlasovacie meno a heslo.

Hacker tak potreboval na prihlásenie užívateľské meno celebrity alebo jej e-mailovú adresu. Tie sú často prístupné aj vďaka spravodajským serverom. Musí však získať aj heslo a vtedy môže urobiť tri veci: poslať autenticky vyzerajúci mail, že užívateľ zabudol heslo a potrebuje nové. Musí poznať odpovede na tradičné bezpečnostné otázky. Ak si však dá niekto svoj dátum narodenia a ide o známu osobnosť, vyhľadá vám ho aj Google.

Užívateľ si môže zvýšiť bezpečnosť súkromia vypnutím iCloudu. Urobiť tak môže cez Nastavenia v sekcii iCloud. V súčasnosti ho ale využíva viac ako 320 miliónov užívateľov. Ak by si chceli zmeniť Apple ID, mali by navštíviť appleid.apple.com a postupovať podľa pokynov na obnovenie svojho hesla. USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.