VIDEO: Silný vietor sa hral s lietadlom pri pristávaní. Piloti tesne zabránili tragédii

Silný vietor sa pohral s lietadlom
Silný vietor sa pohral s lietadlom Zdroj: reprofoto/Reuters

Zo záberov ide mráz po chrbte.

So silným vetrom sa museli popasovať aj Britské ostrovy. Nepríjemné chvíle zažili najmä piloti, posádka a pasažieri lietadla, ktoré pristávalo na londýnskom letisku Heathrow. Celý incident zaznamenali priemyselné kamery a video zverejnila aj britská televízia BBC.

Lietadlo spoločnosti British Airways, ktoré priletelo v pondelok (31. 1.) zo Škótska, malo počas víchrice Corrie značné problémy. Dramatický moment nastal najmä pri pristávaní.


Vietor si s lietadlom robil, čo sa mu zachcelo. Piloti nemali šancu stroj vyrovnať, nebezpečne sa im naklonil na obe strany a nakoniec sa chvost dotkol za letu zeme. Svedkovia tvrdili, že pri pokuse o pristátie sa z lietadla doslova „zoškriabala farba“.

Piloti zachovali chladné hlavy a zabránili nešťastiu. Lietadlo museli opäť zdvihnúť do vzduchu a pokúsiť sa pristáť na ďalší pokus. Našťastie boli pri druhom raze úspešní.

Corrie si vo Veľkej Británii vyžiadala dva životy a tisícky ľudí zostali pre silný vietor bez elektrickej energie.

LONDÝN/TVNOVINY.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Letisko

Dôležité udalosti

Krátka správa

Pápež na otvorení synody poukázal na potrebu otvorenia cirkvi pre všetkých.

Spravil tak v čase napätia súvisiaceho s veriacimi, ktorí sú členmi LGBTQ komunity alebo sú rozvedení. Generálne zhromaždenie Biskupskej synody vo Vatikáne bude zamerané na budúcnosť katolíckej cirkvi a bude sa na ňom diskutovať napríklad o úlohe žien v cirkvi, akceptácii členov LGBTQ komunity či následkoch klimatických zmien.

Krátka správa

Britský premiér Rishi Sunak vyzval západných spojencov, aby pokračovali v posielaní zbraní Ukrajine.

Spojené kráľovstvo vedie svet pri poskytovaní pomoci Ukrajine, vyhlásil premiér Sunak s tým, aby jej zahraniční spojenci pomohli vyhrať vojnu. „Boli sme prvou krajinou, ktorá poslala Kyjevu západné tanky. Boli sme prvou krajinou, ktorá poslala Kyjevu zbrane s dlhým dostrelom a prvou krajinou, ktorá súhlasila s výcvikom ukrajinských pilotov, potom nasledovalo desať ďalších,“ vypočítaval Sunak.