Rozdelenie trvalo 75 rokov. Bratia žijúci v znepriatelených štátoch sa konečne budú môcť stretávať

Bratia počas stretnutia.
Zdroj: Reprofoto: YouTube/Hindustian Times

Ich kontakt sa prakticky prerušil v roku 1947.

Od seba boli odlúčení od roku 1947. Hoci občas bolo prerušované krátkymi stretnutiami, na hraničnom prechode, inak sa prakticky nemohli vídať. Píše portál The Times of India.

Okrem toho, že sú členmi jednej rodiny, ide aj o obyvateľov dvoch štátov, ktorý vzťah až taký láskavý nie je – Indie a Pakistanu.

Keď v roku 1947 došlo k deleniu oblasti Paňdžáb, rozdeľovali sa, žiaľ, aj rodiny. Toto trpké odlúčenie trvá už 75 rokov a bratia, z ktorých každý jeden žije na inej strane hranice, sa presne takto dlhý čas nemohli prakticky ani vídať.

Kým Sika Khán zostal pri rozdelení krajiny spolu so svojou matkou v indickej časti Paňdžábu, teda v okrese Bathinda v krajine Pulewal, jeho brat Siddique Mohamad sa spolu s otcom a sestrou presťahovali do pakistanskej časti územia v krajine Bogran.

Prišiel 10. január, kedy sa spolu obaja súrodenci po rokoch stretli na hraničnom prechode Kartarpúr, kde mohli spoločne zdieľať len tie najdôležitejšie emócie.

Teraz Khánovi udelili pakistanské víza, čo znamená, že bude môcť navštevovať brata, kedykoľvek a ako dlho sa mu zachce.

Spolu s oboma bratmi sa radujú aj ich pakistanskí a indickí priatelia. U máloktorých rodín je situácia podobná ako v prípade tejto dvojice.


PANDŽÁB/tvnoviny.sk

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pakistan

Dôležité udalosti