Tretí deň bojujú o jeho život: Do studne v Maroku spadol päťročný chlapec

Záchrana 5-ročného chlapca zo studne
Záchrana 5-ročného chlapca zo studne Zdroj: TASR/AP

Záchranári sa zatiaľ k nemu nedokážu dostať.

Na severe Maroka pokračuje už tretí deň záchranná operácia, pri ktorej sa snažia z úzkej studne dostať iba 5-ročného chlapca. Ten tam nešťastne spadol v utorok 1. februára, uvádza BBC.

Dieťa je zranené, ale pri vedomí a záchranári mu posielajú do úzkeho priestoru vodu, jedlo aj kyslík. Studňa je údajne hlboká až 32 metrov a je náročné sa k chlapcovi bezpečne dostať.

Na mieste je ťažká technika, desiatky záchranárov, policajtov a dobrovoľníkov. Malý Raján spadol do studne v dedine Ighrán, keď sa v jej blízkosti hral. Za každú cenu sa ho snažia zachrániť. Spustili k nemu kameru, aby kontrolovali jeho zdravotný stav.

Zdroj: TASR/AP

Na miesto dorazili aj jaskyniari. Situáciu podľa nich komplikuje úzky profil studne. Dole sa spustilo už niekoľko dobrovoľníkov, ale nikomu sa nepodarilo dostať až k dieťaťu. „Je tam malý priemer, asi 25 centimetrov a v hĺbke 28 metrov sa ešte sužuje. Nedokázali sme sa tam dostať,“ uviedol vedúci jaskyniarov.

V prípade, ak by sa v priebehu dnešného dňa záchranári k chlapcovi dostali, na mieste je už prichystaný aj vrtuľník, ktorý by chlapca okamžite previezol do nemocnice.


MAROKO/Jana Habarová

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Studňa

Dôležité udalosti