Brutálna vražda Slováka v Česku: Našli ho v sude pod betónovou podlahou

Vražda Slováka v Česku
Vražda Slováka v Česku Zdroj: Polícia ČR

Polícia vypátrala a zadržala páchateľov.

Česká polícia v piatok informovala, že pod betónovou podlahou v jednom z domov v okrese Jindřichův Hradec našla v plastovom sude telo 26-ročného Slováka. K nálezu došlo ešte vlani, telo bolo v sude od roku 2012. Vo štvrtok (3. 1.) po niekoľkých mesiacoch vyšetrovania zadržala polícia dve osoby. Obvinenia z vraždy vzniesla voči 34-ročnému mužovi a zo spolupáchateľstva voči 28-ročnej žene, informáciu priniesol portál Novinky.cz.

Polícia vykonala domovú prehliadku vlani v októbri po tom, čo dostala tip od istého muža z miestnej drogovej scény. „Pod relatívne novou betónovou podlahou pivnice našli modrý plastový sud s telom zabaleným do látky. Obhliadka miesta činu, tela i následná súdna pitva a vyhodnotenie všetkých stôp dalo kriminalistom už trochu jasnejší obraz. V sude je so smrteľným bodným zranením hrudníka muž," uviedol hovorca polície v Juhočeskom kraji Jiří Matzner.


Polícia následne zistila i totožnosť usmrteného – išlo o Slováka, ktorý sa narodil v roku 1986. Následné vypočúvania odhalili, že k činu došlo údajne v auguste 2012, keď žena doma uspala svojho vtedajšieho priateľa a potom dala signál svojmu komplicovi. Ten podľa hovorcu polície vstúpil do bytu a obeť nožom na mieste usmrtil. Následne ho v plastovom sude zakopal meter pod podlahu a zalial betónom.

Polícia motív činu nezverejnila, avšak išlo zrejme o milostný trojuholník. Denník Právo uvádza, že páchateľ bol bývalým priateľom ženy, ktorý sa takto chcel zbaviť svojho soka. Dvojici hrozí 18 rokov odňatia slobody, polícia žiada ich vzatie do väzby.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti