FOTO: Bizarný inzerát: Žena ponúka prenájom stanu na jej balkóne za 480 eur

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock.com

Týmto spôsobom chce splácať drahé nájomné.

Naozaj bizarný inzerát zverejnila vo švajčiarskom Zürichu 27-ročná žena, ktorá platí za svoj byt vysoké nájomné, ale zároveň odmieta priameho spolubývajúceho. Vymyslela preto lacné ubytovanie na nezvyčajný spôsob. Záujemcovi ponúka „mäkký matrac, veľa čerstvého vzduchu a stan na svojom balkóne“.

Ako uviedol The Sun, žena myslela aj na nepriaznivé zimné počasie a v inzeráte má uvedené, že na nového nájomníka počká až do jari. Priložila aj fotografie stanu pre dve osoby so slovami: „Zo stanu je krásny výhľad.“ K stanu patrí aj vybavenie v podobe jedného vankúša. Za „útulné“ bývanie by mal budúci nájomník platiť až 480 eur mesačne.

zdroj: Twitter/TheSun

Na bizarný, ale originálny inzerát jej vraj už odpovedalo niekoľko záujemcov, väčšinou študentov. Je ochotná sa na cene ešte dohodnúť.

Na inzerát sa pozrel aj švajčiarsky právnik Beat Rohrer, pretože stan nie je možné len tak ponúknuť ako obytný priestor, hoci v zásade to nie je ani zakázané. Najskôr treba splniť niekoľko základných podmienok, ktoré upravuje švajčiarske právo. Napríklad potrebný súhlas majiteľa, právo na ochranu pred hlukom, právo na osvetlenie či súhlas miestneho stavebného úradu.

ZÜRICH/Jana Habarová

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Inzerát

Dôležité udalosti