Pandémia položila na lopatky podnik, ktorý nepretržite fungoval viac ako 1200 rokov

Podnik Ye Olde Fighting Cocks vo Veľkej Británii
Podnik Ye Olde Fighting Cocks vo Veľkej Británii Zdroj: Profimedia

Najstaršia krčma vo Veľkej Británii sa zatvára.

Pandémia koronavírusu, ktorá postihla celý svet a trvá už od roku 2020, najviac zasiahla gastro odvetvie a turizmus. Svoje o tom vedia aj súčasní prevádzkovatelia najstaršieho podniku vo Veľkej Británii. Slávna krčma Ye Olde Fighting Cocks v mestečku St. Albans severne od Londýna nepretržite fungovala neuveriteľných 1229 rokov. Koronavírus ju ale položil na lopatky, píše CNN.

Ye Olde Fighting Cocks otvorili v roku 793. Podnik prežil vojny, mor aj ekonomické krízy. Takzvaný klinec do rakvy mu zatĺkla až pandémia koronavírusu. „Po dlhotrvajúcom období mimoriadne náročných obchodných podmienok zatvárame,“ uviedol prevádzakar Christo Tofalli, ktorý toto vyhlásenie zverejnil na sociálnej sieti. Zarmútil tak mnohých fanúšikov.

„Robili sme všetko pre to, aby sme podnik udržali nad vodou. Posledné dva roky však boli pre toto odvetvie bezprecedentné a sme porazení všetci tí, ktorí sme sa snažili zabezpečiť, aby táto krčma mohla pokračovať ďalej,“ dodal.

Zdroj: Profimedia

Tofalli prezradil, že pandémia bola pre neho zničujúca. Dostal sa do finančných problémov, ktoré už viac nedokázal zvládať. „Zlomilo mi to srdce. Tento podnik pre mňa znamená viac ako nejaký biznis. Som poctený, že som mohol byť jeho súčasťou aspoň na krátky čas.“

Známa krčma by však nemusela skončiť nadobro. Hovorca pivovaru Mitchells & Butlers, ktorý areál vlastní, uviedol, že pracuje na jeho opätovnom otvorení. „Môžeme potvrdiť, že nájomníci podniku odstúpili od zmluvy, ale chceme verejnosť ubezpečiť, že toto nie je koniec.“

LONDÝN/Jana Habarová

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ekonomika

Dôležité udalosti