VIDEO: Opitý kamionista rozpútal peklo: Vrazil do 31 áut a oheň zachvátil časť ulice

Kamionista vrážal v nemeckom meste do ľudí
Kamionista vrážal v nemeckom meste do ľudí Zdroj: Profimedia

Pri incidente sa zranili traja ľudia.

Vodič kamióna pod vplyvom alkoholu vrazil vozidlom do zaparkovaných áut v južnom Nemecku po tom, čo ignoroval červené svetlo na semafore. Pri náraze pritlačil autá k budovám a spôsobil, že niektoré z nich začali horieť. V stredu o tom informovala tlačová agentúra AP.

Incident sa stal v utorok večer v meste Fürth blízko Norimbergu v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko. Traja ľudia utrpeli ľahké zranenia a poškodených bolo 31 vozidiel.


Vodič kamióna najprv ignoroval červené svetlo, narazil do auta, ktoré sa práve nachádzalo v križovatke, a bez zastavenia pokračoval v jazde, napísala polícia v oznámení. Krátko nato kamión vrazil do niekoľkých zaparkovaných áut a tlačil ich pred sebou, až nakoniec niektoré pritlačil k múrom budov. Tieto kolízie spôsobili, že niekoľko áut, priečelie domu a samotný kamión začali horieť. Dom evakuovali.

Polícia priamo na mieste zatkla vodiča, 50-ročného tureckého občana bez trvalého pobytu v Nemecku. Test na zisťovanie alkoholu z dychu ukázal, že muž bol niekoľkokrát nad limitom povoleným pre riadenie vozidla, dodala polícia.

Ľahšie zranenia utrpel vodič kamióna, vodič auta, do ktorého kamionista narazil pri červenom svetle semafora, a okoloidúci chodec.


BERLÍN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti