Kuriózny zásah českých hasičov: Ratovali psa, ktorý zablokoval vchod do nákupného centra

Pes zaseknutý v dverách.
Zdroj: Facebook/HZS MSK

Pes vyviazol z bolestivej pasce bez zranenia.

Hasiči v českom meste Opava riešili kuriózny prípad. V jednom z miestnych nákupných centier ratovali malého psa, ktorý uviazol v otočných dverách a zablokoval tak vchod do budovy. Zviera sa im z bolestivej pasce podarilo vyslobodiť s pomocou vazelíny.

Uviaznutý psík s menom Max sprevádzal svoju hendikepovanú majiteľku, ktorá mu nedokázala pomôcť. Bezradní boli aj zamestnanci nákupného centra, ktorí radšej vyslobodzovanie nechali na hasičov.

Tí najskôr odrezali chlpaté tesnenie po celom boku jedného z krídiel dverí so sklenenou výplňou. Potom zviera vyzdvihli až nad hlavu a nakoniec sa im ho podarilo zo zovretia dverí vyslobodiť. Celý zásah trval približne 10 minút.

„Údržbári na mieste zásahu pripravili podmienky pre záchranu Maxa uvoľnením niekoľkých častí otáčacieho mechanizmu. Okrem toho im poskytli montážne mazivo, aby sa psík mohol bezbolestne kĺzať smerom hore po kovovom mechanizme," uviedol pre portál iDNES krajský hovorca hasičov Petr Kůdela.

„Maxík vyviazol bez zranenia. Uvidíme, ako dlho bude trvať, kým zase bude chcieť chodiť s paničkou na nákupy," dodal s úsmevom hovorca hasičov.


OPAVA/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pes

Dôležité udalosti