Polícia urobila pri vyšetrovaní prípadu zmiznutia Maddie McCannovej fatálnu chybu

Nemecký prokurátor Christian Wolters je presvedčený, že za zmiznutím McCannovej je Christian Brückner.
Zdroj: Profimedia.sk

Keby výsluch „neodflákli“, nie je vylúčené, že by sa záhadu podarilo rozlúsknuť.

V máji uplynie už 15 rokov od zmiznutia vtedy trojročnej Madeleine McCannovej. Až teraz vyšlo na povrch, že sa pri vyšetrovaní zrejme urobila zásadná chyba. Hlavný podozrivý,  Nemec Christian Brückner, bol totiž v hľadáčiku polície už v roku 2013. Podľa nemeckej prokuratúry má mať na svedomí únos aj smrť dievčatka.

Nad tým, čo sa v máji 2007 stalo Maddie McCannovej, si odvtedy láme hlavu celý svet. Pritom podľa zistení nemeckých dokumentaristov to už mohol dávno zistiť. Usvedčený pedofil Brückner bol totiž prvýkrát na výsluchu už pred deviatimi rokmi. Upozornil na to portál Express.

O prelustrovanie Brücknera požiadala britská metropolitná polícia, priznal prokurátor Christian Wolters, ktorý hlavného podozrivého v lete 2020 označil za únoscu aj vraha Maddie.

Brückner sa dlhé roky zdržiaval v portugalskom letovisku Algarve, odkiaľ McCannová zmizla. „Pretože išlo o Nemca, britskí kolegovia nás požiadali, aby sme toho človeka preverili,“ vyhlásil Wolters.

„Položili sme mu niekoľko otázok, aby sme zistili, či má s prípadom niečo spoločné. Po jeho odpovediach sme nemali jediný dôvod uveriť, že to tak je,“ dodal prokurátor.

Keby výsluch „neodflákli“, nie je vylúčené, že by sa záhadu podarilo rozlúsknuť. Po takej dlhej dobe sú totiž dôkazy už znehodnotené, a výpovede svedkov ťažko overiteľné.

Brückner je hlavným podozrivým od roku 2020 a doteraz sa ho usvedčiť nepodarilo. Objavili sa aj informácie, že má alibi na čas, keď Madeleine zmizla. Momentálne si odpykáva trest v nemeckom väzení za znásilnenie americkej turistky.

BERLÍN/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Madeleine McCannová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.