Kráľovná Alžbeta II. pod dohľadom: Nakazený princ Charles s ňou bol v úzkom kontakte

Kráľovná Alžbeta II. so svojim nástupcom, synom princom Charlesom.
Zdroj: Profimedia.sk

Nástupca britskej kráľovnej mal pozitívny test už druhýkrát od vypuknutia pandémie.

Britský princ Charles (73) sa opäť nakazil koronavírusom. Informáciu o jeho pozitívnom teste zverejnil aj na sociálnej sieti Twitter. Ako informoval Daily Mail, dva dni pred otestovaním bol princ so svojou matkou, kráľovnou Alžbetou II. (95).

„Dnes ráno (štvrtok 10. 2.) bol princ z Walesu pozitívne testovaný na COVID-19 a momentálne je v izolácii. Jeho kráľovská výsosť je veľmi sklamaná, že sa nemôže zúčastniť na naplánovaných akciách vo Winchesteri,“ píše sa na spoločnom účte Charlesa a jeho manželky Camilly.

Kráľovná Alžbeta bude teraz dôsledne monitorovaná lekármi paláca. Buckinghamský palác sa odmietol vyjadriť, či sa kráľovná nakazila a či podstúpila test na covid. Nevykazuje však žiadne príznaky a je v poriadku.

Kráľovná je plne zaočkovaná, dostala aj tretiu „booster“ dávku v októbri 2021.

Princ Charles sa v stredu (9. 2.) zúčastnil na spoločenskej akcii organizácie British Asian Trust, ktorá bojuje s chudobou. Stretol sa napríklad s ministrom financií Rishim Sunakom a ministrom zdravotníctva Sajidom Javidom.

Nástupník britského trónu sa prvýkrát nakazil koronavírusom v marci 2020 a mal mierne príznaky. V izolácii v Škótsku vtedy strávil sedem dní.

LONDÝN/Jana Habarová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovná Alžbeta II.

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.