Zahraničné

Jim má zrejme najnebezpečnejšiu prácu. Nemenili by ste

profimedia-0204122830.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Pritom "len dojí zvieratá". Ak si však predstavujete chlapa, ktorý každý deň behá po maštali a dojí kravy, mýlite sa.

Američan Jim Harris má jedno z najnebezpečnejších povolení na svete a pritom "len dojí zvieratá". Ak si však predstavujete chlapa, ktorý každý deň behá po maštali a dojí kravy, mýlite sa.

Dojenie je totiž v tomto prípade len slangový výraz pre extrahovanie jedu. Jim každý deň chytá najnebezpečnejšie hady a holými rukami im prikladá hlavy k nádobám, do ktorých púšťajú jed.

„Hadí muž" (55) má spolu s manželkou Kristen (37) najväčšiu zbierku jedovatých hadov v Amerike. Plazy chovajú v ich zoo Reptile Zoo v Kentucky. Aj keď sa tomuto koníčku venujú takmer celý život, Jim bol uhryznutý len osemkrát.

Zdroj: Profimedia.sk

Po jednom z útokov mu museli odstrániť končeky prstov a v nemocnici si poležal štyri týždne. Jim však tvrdí, že tá bolesť stojí za to. Jed, ktorý zbiera, totiž môže zachrániť ľudské životy.

Harrisovci predávajú jedy najmä pre farmaceutické firmy a na biomedicínske výskumy. Tie výskumníci používajú na skúmanie Alzheimerovej choroby, antivírusových liekov a dokonca aj na výskum rakoviny kože a prsníka.

„Máme okolo dve tisíc hadov, z ktorých vieme odobrať 600 až tisíc extraktov týždenne. Niektorí ľudia nechápu, prečo sa venujeme takej nebezpečnej práci. No pre nás nebezpečenstvo predstavujú úplne iné veci," povedal Jim.

Zdroj: Profimedia.sk

Jim sa zberu jedu venuje od 17-tich rokov, zatiaľ čo Kristen sa o plazy začala zaujímať počas školy.

„Obaja sa venujeme dobrej veci. Hady dokážu ľuďom zachrániť životy," dodal Jim pre britský portál MailOnline.


KENTUCKY/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.