Zahraničné

Islamskí radikáli popravili druhého amerického novinára

poprava2.jpg

Video z druhej popravy mal obdržať portál SITE. Zástupca redakcie Joe Cleffie však tvrdí, že video nezverejnia, pokiaľ si neoveria jeho pravosť.

Americký rukojemník ISISU Steven Sotloff bol údajne popravený. Tridsaťjedenročný novinár, ktorý ako nezávislý žurnalista pracoval pre prestížne časopisy Time a Foreign Policy, zmizol v Sýrii v auguste 2013, uviedla agentúra AP. 

To, že skončil v rukách teroristov ukázalo video, na ktorom je zachytená poprava amerického spravodajského fotografa Jamesa Foleyho. Na konci videa Stevena muž s britským prízvukom drží za oblečenie a hovorí do kamery, že ak Barack Obama nezruší letecké nálety na Irak, tak zabijú aj jeho. 


Video z druhej popravy s názvom Druhý odkaz Amerike, mal obdržať uznávaná organizácia SITE, monitorujúca aktivity teroristov. Jej Joe Cleffie však tvrdí, že video nezverejnia, pokiaľ si neoveria jeho pravosť. "Bez overenia to nedáme von. Ale skutočne popravili jeho," hovorí Cliffie.

Biely dom nemohol bezprostredne potvrdiť pravosť záznamu. Maskovaný islamista, vystupujúci na videu, varoval vlády sveta, aby sa nespolčovali so Spojenými štátmi v boji voči IS a zároveň pohrozil zabitím britského rukojemníka Davida Hainesa.
  


Pozrite si video, v ktorom Stevenova mama žiada ISIS o jeho ušetrenie pár dní potom, ako ho ukázali na videu z prvej popravy Jamesa Foleyho.

https://www.youtube.com/watch?v=ixVIYfDAFpkIRAK/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti