Do Európy utiekli pre vidinu lepšieho života. Mladých migrantov z Tuniska hania úrady a bránia aktivisti

Do Európy utiekli pre vidinu lepšieho života. Mladých migrantov z Tuniska hania úrady a bránia aktivisti
Zdroj: TV Markíza

V Európe si zatiaľ užívajú len cestovanie.

Influenceri a migranti zároveň. Mladí Tunisania s miliónmi fanúšikov na sociálnych sieťach zdokumentovali svoju cestu do Európy. Na záberoch vidno, že si to užili, čo vyvolalo búrlivé reakcie.

Mladí ľudia natlačení na člne, no očividne v dobrej nálade. Tunisanka Chaima Ben Mahmoude zverejnila video na sociálnej sieti. Len málokto by si pri pohľade naň asi tipol, že sa plavia cez Stredozemné more, čo je najnebezpečnejšia migrantská cesta. Len minulý rok sa na nej utopilo viac ako dvetisíc ľudí. Chaima patrí medzi tých šťastnejších a 200 kilometrov dlhú cestu z Tuniska na taliansky ostrov Lampedusa zvládla s úsmevom na perách a dokonalým mejkapom. Napriek tomu tvrdí, že ružové to nebolo.

Chaima svojim followerom povedala, že do Európy ušla preto, že v Tunisku zarábala ako kaderníčka mesačne približne 100 eur a len vďaka sociálnym sieťam si našetrila na plavbu, za ktorú prevádzačom zaplatila zhruba tisícku. Boli to práve peniaze, ktoré ju lákali na starý kontinent.

Chaima spolu so snúbencom zrejme neprišli s prázdnymi vreckami. Za dva mesiace stihli navštíviť viaceré metropoly a očividne najviac sa im páčilo v Paríži, kde si aj nakúpili. Reakcie na tento dosť nezvyčajný príbeh sú rôzne. Tuniské úrady a médiá mladých influencerov kritizujú, ľudskoprávni aktivisti ich ale bránia.

Ako sa k nebezpečnej ceste vyjadruje tuniský pár, sa dozviete v nasledujúcej reportáži.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Migrácia

Dôležité udalosti