Zahraničné

Prečo vás komáre štípu viac ako ostatných? Tu je odpoveď

shutterstock_213602647.jpg
Zdroj: shuterstock.com

Pred "útokmi" komárov vám pomôže repelent, olej z citróna a eukalyptu a olej z levandule.

Zamýšľate sa každé leto nad tým, ako je možné, že váš partner sa zobudí bez jediného štípanca a vy by ste si najradšej zodrali kožu, pretože vás v noci opäť navštívil komár? Za všetko vraj môže genetika.

„Komáre priťahuje naša telesná teplota a rôzne chemické signály, ktoré vydáva naše telo. Jedným z nich je aj oxid uhličitý, ktorý vydychujeme," objasňuje Missy Henriksenová, hovorkyňa Národnej asociácie ochrany pred škodcami pre newyorský portál Daily News.

Existujú však aj štúdie, ktoré tvrdia, že komárov priťahujú milovníci piva, ľudia, ktorí majú problém s nadmerným potením nôh a aj tí, ktorí majú krvnú skupinu nula.

Pred "útokmi" komárov vás môžu sčasti ochrániť napríklad deodoranty, ktoré tomuto hmyzu príliš nevoňajú. Čo vám zaručene pomôže a odporúča to aj odborníčka Henriksenová, je kvalitný repelent, olej z citróna a eukalyptu a olej z levandule.

„Komáre priťahuje taktiež stojaca voda, a to nie len tá, v ktorej sa dá kúpať. Stačí jej aj malé množstvo. Preto sa ubezpečte, že nemáte doma nadmernú vodu v kvetináči či v odpadkovom koši," dodala Henriksenová.

Ak vám žiadna z týchto rád nepomôže, môžete sa presťahovať na miesto, kde komáre nežijú. A to je na Islande, Novej Kaledónii, vo Francúzskej Polynézii či na Seychely a Antarktídu.

NEW YORK/NYDaily News, zv

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti