Najskôr vrúcne objatia, teraz žaloba: Rodina zastrelenej kameramanky žiada od Aleca Baldwina odškodné

Najskôr vrúcne objatia, teraz žaloba: Rodina zastrelenej kameramanky žiada od Aleca Baldwina odškodné
Zdroj: Profimedia/tvnoviny.sk

Po troch mesiacoch od pohrebu zmenila rodina rétoriku.

Tragédia z 21. októbra 2021, pri ktorej zomrela na filmovom pľaci kameramanka Halyna Hutchinsová, má dohru. Rodina zastrelenej ženy po troch mesiacoch od pohrebu žaluje celý produkčný tím a amerického herca Aleca Baldwina, ktorý strieľal, informuje CNN. 

Halyna Hutchinsová (†42) zomrela počas nakrúcania filmu Rust. Neúmyselne ju zastrelil hlavný protagonista Alec Baldwin. Aj keď sa tesne po nešťastí zdalo, že najbližší príbuzní zosnulej nevinia známeho herca z jej smrti, po troch mesiacoch prišla zmena. Na stole je žaloba za neúmyselné zabitie a pozostalí žiadajú aj finančné odškodné.

Zdroj: Profimedia/tvnoviny.sk

Súvisiaci obsah

​V žalobe sa píše, že celý produkčný tím pri nakrúcaní porušil niekoľko bezpečnostných opatrení, uviedol na tlačovej konferencii v Los Angeles právnik Brian Panish, ktorý zastupuje najmä manžela a syna zosnulej Hutchinsovej. „Ich bezcitné ignorovanie sťažností na bezpečnosť viedlo priamo k jej smrti,“ dodal. 

Baldwin podľa žalobcov odmietol výcvik na manéver, ktorý predvádzal v čase streľby. Hercov právnik zase reagoval, že akékoľvek tvrdenie, že bol jeho klient ľahkovážny je „úplne falošné“.

Tragické nešťastie

Incident sa odohral v momente, keď Baldwin, ktorý bol aj producentom filmu, zamieril zbraňou na kameru v kostolíku v Novom Mexiku. Zbraň, ktorá nemala byť nabitá ostrými nábojmi, vystrelila, zabila kameramanku a zranila režiséra filmu Joela Souzu.

Tragické nešťastie herca tvrdo zasiahlo. Verejnosť prekvapili snímky, ktoré zverejnili americké médiá, pri ktorých sa Baldwin stretol s manželom kameramanky Mattom Hutchinsom a 9-ročným synom Androsom. Oboch objal a zdieľal ich smútok počas rozlúčkového obradu. 

Zdroj: Profimedia

​Otec Hutchinsovej Anatoly sa pre médiá vtedy vyjadril, že jeho rodina je zarmútená a snažia sa s veľkou stratou milovanej osoby zmieriť. „Ale nepovažujeme Aleca Baldwina za zodpovedného. Za to nesú zodpovednosť rekvizitári, ktorí manipulovali so zbraňami,“ povedal.

Vyšetrovanie prípadu naďalej prebieha a nové dôkazy zrejme prinútili rodinu prehodnotiť svoje predchádzajúce tvrdenia. V súvislosti so streľbou boli podané už štyri ďalšie žaloby. Zmienená žaloba od Hutchinsovcov je však prvá, ktorá sa priamo viaže na jedného z dvoch postrelených.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Matthew Hutchins (@mhutchins777)

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti