Rodičia zažili nočnú moru: Hacker sa v noci prihováral ich dieťaťu cez baby monitor

Rodičia zažili nočnú moru: Hacker sa v noci prihováral ich dieťaťu cez baby monitor
Zdroj: shutterstock.com

Zrazu počuli cudzí hlas, ako utešuje ich plačúce dieťa. 

Moderní rodičia využívajú pri výchove svojich ratolestí výdobytky vedy a techniky. Napríklad baby monitor už nájdete takmer v každej domácnosti, kde sa narodí nový člen rodiny. Výnimkou nie sú ani rodičia Cummingsovi zo Škótska, ktorý takýmto sledovacím zariadením monitorujú svojho syna najmä v noci. Až dodnes si mysleli, že je monitor veľmi prospešný.

Jeden deň sa ale všetko zmenilo. Zažili nočnú moru, s ktorou sa rozhodli podeliť aj s verejnosťou. Monitory majú totiž aj svoje úskalia. Ako uviedol Daily Mail, nabúral sa im do neho hacker a prihováral sa ich dvojročnému synovi Aidenovi, keď v noci spal v postieľke. 

Claire Cummingsová (25) bola spočiatku zmätená, prečo sa jej syn začal v noci vystrašene prebúdzať. V priebehu mesiaca sa jeho správanie zmenilo a začal sa báť aj vlastnej detskej izby. Rodičia teda začali pátrať po príčine.

Jeden večer počuli z izby zvláštne zvuky. Zistili, že z baby monitoru sa ozýva neznámy hlas muža, ktorý sa prihováral ich synovi. Rodičia majú teraz strach, že ich hacker sledoval aj niekoľko týždňov. A zdá sa, že neboli jediní. Ozvali sa aj ďalší rodičia z Británie, ktorí mali podobný problém vždy v tú istú hodinu ako Cummingsoví. 

Rodiny nezistili, kto a ako sa nabúral do ich systému, ale zariadenia ihneď zlikvidovali. Teraz varujú verejnosť, aby sa mali na pozore. „Muselo to trvať približne štyri týždne. Náš syn sa v noci budil s plačom. Nebol to ale klasický nárek, skôr vydesený,“ uviedla Claire. 

„Keď som počula toho muža prvýkrát, znelo to, akoby chcel nášho syna utíšiť. Aiden ale začal vydesene kričať,“ dodala. Odkedy monitor odstránili, ich syn spí ako v bavlnke. „Cítim sa hrozne, že sme si to nevšimli skôr,“ priznala Claire s tým, že monitor bol dokonca zaheslovaný. 

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti