Pred Vyšným Nemeckým sú niekoľkohodinové kolóny. Na Slovensko prišla aj rodina s dvojročným dieťaťom

Pred Vyšným Nemeckým sú niekoľkohodinové kolóny. Na Slovensko prišla aj rodina s dvojročným dieťaťom
Zdroj: TV Markíza

Ministerstvo vnútra uviedlo, že do krajiny sa dostane každý, kto uteká pred vojnou.

Kolóny áut z Ukrajiny už vidieť pred hranicami Slovenska. Redaktorka TV Markíza Veronika Krempaská monitoruje situáciu na hraničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom. Informuje, že ráno prešlo na Slovensko niekoľko cestujúcich z Ukrajiny. Veľké kolóny sú ešte pred hranicami. Zatiaľ nie je jasné, ako budú colníci na hranici postupovať. Čakajú na ďalšie inštrukcie. 

Zábery prichádzajú aj z Užhorodu. Aj tam sa tvoria dlhé kolóny áut snažiace sa dostať na Slovensko. Čakacie lehoty na hraničnom priechode Vyšné Nemecké sú aktuálne osem hodín a na hraničnom priechode Ubľa šesť hodín.

Informuje o tom polícia na sociálnej sieti. Nevylučuje, že sa doba čakania na týchto hraničných priechodoch s Ukrajinou predĺži.
"Úrad hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru a finančná správa situáciu monitorujú a robia všetko pre to, aby bola plynulá premávka zabezpečená čo najskôr," uvádza.

Polícia Slovenskej republiky informovala, že bezpečnostná rada sa zaoberá aj situáciou na východných hraniciach.

Polícia avizuje, situácia na hraniciach je zatiaľ pokojná. „Na hraničných priechodoch s Ukrajinou je zatiaľ situácia pokojná, vybavuje sa priebežne. Čo sa týka zvýšeného počtu vozidiel a cestujúcich, to budeme vedieť povedať v piatok, keď budeme mať 24-hodinovú štatistiku a budeme to môcť porovnať s predchádzajúcimi dňami,“ uviedla hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance Agnesa Kopernická.

Ministerstvo vnútra vyhlásilo, že vstup do krajiny bude umožnený všetkým, ktorí utekajú pred týmto vojnovým konfliktom. „Vstup na územie Slovenskej republiky bude umožnený po individuálnom posúdení aj osobám, ktoré nebudú mať platný cestovný doklad - biometrický pas,“ uviedol rezort vnútra.

Na Slovensko prišla aj mladá rodina z Ľvova s dvojročným dieťaťom. Prišli sem zo strachu z vojny, ale nikoho tu nemajú. 

Po ruskej invázii na Ukrajinu sú ľudia vystrašení. Neutekajú len z východu krajiny, ale aj z Kyjeva a iných väčších miest. Smerom z hlavného mesta sa tvoria obrovské kolóny a smerujú na západ.

​Rusko vo štvrtok ráno zaútočilo na Ukrajinu. Explózie hlásia veľké mestá po celej krajine. 

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti