Štáb TV Markíza v obkľúčení vojakov: Zabavili nám kartu a vyhrážali sa aj zatknutím

Mapa cesty nášho štábu.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Náš štáb sa presunul z mesta Mariupoľ do Záporožia niekoľko sto kilometrov na západ.

V Mimoriadnych Televíznych novinách sa opäť prihlásil náš redaktor Viktor Serebryakov, ktorý je spolu s kameramanom na Ukrajine. Presunuli sa z mesta Mariupoľ do Záporožia niekoľko sto kilometrov na západ.

Redaktor v telefonáte prezradil, že mali pomerne rušné dopoludnie, napriek tomu, že bolo ešte len dvanásť hodín. Už ráno vyrazili na stanicu v Mariupole a videli, ako ľudia utekajú z mesta a pokúšajú sa chytiť nejaký vlak. Aj keď presne nevedia, kam ich odvezie, keďže celá krajina je vo vojnovom stave.

Nič z toho ale divákom nevieme ukázať. „Vo chvíli, keď sme sa chystali opustiť mesto, nás obkľúčila asi pätica ozbrojených vojakov z ukrajinskej strany, ktorí chceli, aby sme ukázali, čo sme nahrali. Keď už sme tak urobili, trvali na tom, aby sme im pamäťovú kartu buď odovzdali alebo nám zoberú kameru,“ opísal Viktor.

Viktor Serebryakov priblížil, ako sa vojakom snažil vysvetliť, že už aj tá karta niečo stojí a prišli by o nahratý materiál. „Hrozili nám, že nás na mieste zatknú a nemajú čas to s nami riešiť. Kartu sme teda odovzdali a vyrazili sme z mesta. Asi o päť minút nás zastavila ukrajinská hliadka, ktorá kontroluje každé auto, ktoré vchádza a vychádza z mesta. V tomto prípade to išlo už viac menej bez problémov,“ povedal.

Vojaci nášmu štábu oznámili, že ak chcú v ceste pokračovať, musia vziať aj miestnu doktorku, ktorá býva v neďalekej dedine. „Keď sa dozvie, že sme novinári, najprv chce vystúpiť, neskôr neochotne súhlasí s nahrávaním hlasu,“ dodal redaktor. Nášmu štábu povedala, že nepozná plán, čo bude, ak sa situácia zhorší.

Viac sa dozviete z priloženej reportáže:

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti