„Ruská vojnová loď, choďte do r**i!“ odkázali Rusom brániaci sa Ukrajinci. Všetkých zabili

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zvuková nahrávka sa šíri na sociálnych sieťach.

Na sociálnych sieťach sa šíri komunikácia medzi ruskou vojnovou loďou a ukrajinskými vojakmi. Tí bránili Hadí ostrov, ktorý sa nachádza v Čiernom mori.

Rusi vyzvali ukrajinských príslušníkov pohraničnej stráže, aby sa vzdali, čím predídu krviprelievaniu.

„Toto je vojnová loď, opakujem ruská vojnová loď. Vyzývam vás, aby ste zložili zbrane a vzdali sa. Vyhnete sa krviprelievaniu a zbytočným obetiam. Inak budete ostreľovaní,“ zaznelo v nahrávke z ostrova.

Ukrajinská odpoveď znela jasne: „Ruská vojnová loď, choďte do r**i!“

Následne Rusi spustili paľbu a všetkých Ukrajincov zabili.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ocenil statočnosť vojakov a vyhlásil, že „všetci hrdinsky zomreli, ale nevzdali sa“. Dodal, že všetci budú posmrtne ocenení titulom Hrdina Ukrajiny. Píše BBC

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Krátka správa

Sýrsky prezident Bašár Asad pricestoval do Číny na svoju prvú návštevu od začiatku vojny v Sýrii.

Čína rozširuje svoj vplyv na Blízkom východe po tom, ako v marci sprostredkovala dohodu medzi Saudskou Arábiou a Iránom. V sýrskom konflikte, ktorý si vyžiadal už pol milióna mŕtvych ľudí, milióny utečencov a premenil obrovské časti krajiny na trosky, Peking stále podporuje Asada.

Krátka správa

Švajčiarsky parlament schválil zákaz zahaľovania na verejnosti, hrozia pokuty.

Pokuty siahajú do výšky až 1000 švajčiarskych frankov (1041,5 eur). Zákaz sa vzťahuje na nikáby, burky, tvárové masky či šatky na tvárach demonštrantov na verejných priestranstvách i vo verejných budovách. Existujú však aj výnimky. Zahalené tváre budú naďalej povolené v modlitebniach, počas slávností, či zo zdravotných dôvodov.

Krátka správa

Rusko v noci útočilo najmenej na šesť ukrajinských miest.

Najmenej dvaja ľudia prišli o život a ďalších 21 utrpelo zranenia. Išlo o mestá Cherson, Kyjev, Charkov, Čerkasy, Rivne i Ľvov.

Krátka správa

Poľsko si predvolalo ukrajinského veľvyslanca pre výroky Zelenského na Valnom zhromaždení OSN.

Volodymyr Zelenskyj počas svojho prejavu vo všeobecnej rozprave 78. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN v New Yorku uviedol, že niektoré krajiny iba „predstierali“ solidaritu s Ukrajinou. Konkrétne krajiny nemenovala. Ukrajina v pondelok oznámila, že na pôde Svetovej obchodnej organizácie podala žaloby proti Maďarsku, Poľsku a Slovensku za to, že po 15. septembri odmietli ukončiť zákaz dovozu ukrajinských poľnohospodárskych produktov.