Zahraničné

Každý, kto hrozí Rusku, bude zničený

Vladimir Putin a Ramzan Kadyrov
Zdroj: TASR

Vyhlásil to čečenský prezident po tom, čo organizácia Islamský štát zverejnila videozáznam s hrozbou začatia vojny v Čečensku.

Každý, kto hrozí Rusku, bude zničený. Povedal to v stredu podľa agentúry RIA Novosti čečenský prezident Ramzan Kadyrov po tom, čo organizácia Islamský štát zverejnila videozáznam s hrozbou začatia vojny v Čečensku a celom regióne Kaukazu.

"So všetkou zodpovednosťou vyhlasujem, že tí, ktorí vyslovili hrozbu voči Rusku alebo spomenuli meno nášho prezidenta Vladimira Putina, budú zničení práve vo chvíli, keď urobili svoje vyhlásenie. Nebudeme čakať, až kým budú za riadiacou pákou lietadla. Pôjdu tam, kde hnijú ich spoločníci teroristi," napísal Kadyrov na svojej stránke na sociálnej sieti Instagram.

Čečenský líder ďalej uviedol, že militanti v Iraku a Sýrii sú cvičení a vyzbrojovaní Spojenými štátmi a Západom s cieľom zničiť silné a bohaté islamské krajiny, píše RIA Novosti.

Islamský štát (IS), predtým známy pod pomenovaním Islamský štát v Iraku a Levante (ISIL), bojuje proti sýrskej vláde od roku 2012 a stal sa notoricky známym pre svoju brutalitu.

Organizácia tento rok spustila ofenzívu v Iraku obsadením rozsiahlych území na severe krajiny vrátane niekoľkých dôležitých miest a ropných polí. Koncom júna hnutie vyhlásilo na ním ovládaných územiach islamistický kalifát.

MOSKVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti