Cesta naprieč rozbombardovanou krajinou. Naši kolegovia sa opäť priblížili k domovu

Záber z nočnej cesty.
Zdroj: TV Markíza

Viktor Serebryakov spolu s Matejom Džadoňom smerujú na Užhorod.

Redaktor Televíznych novín TV Markíza Viktor Serebryakov je spolu s kameramanom Matejom Džadoňom stále na Ukrajine. Podarilo sa im presunúť viac na západ, momentálne smerujú na Užhorod k slovenským hraniciam.

Podľa slov Viktora sú v pohybe prakticky od piatka rána. Cesty sú upchaté, kolóny vznikajú všade. „Vyzerá to tu ako masový exodus. Máme pocit, akoby sa celá Ukrajina pohybovala už len na autách. Sú to desiatky a desiatky tisíc áut,“ povedal v telefonáte.

Dodal, že v oblasti okolo mesta Chmeľnyckyj, kam sa presunuli, je situácia pokojnejšia. No problém môže vzniknúť nedostatkovým palivom, sami hľadali miesto, kde natankovať, asi tri hodiny.

Preplnené sú aj ubytovacie zariadenia. Viktor približuje, že mali šťastie, pretože v hoteli, kde spali, niekto zrušil rezerváciu tesne pred ich príchodom. Inak by museli spať inde.

​V sobotu večer sa už náš štáb nachádzal asi 300 kilometrov pred Užhorodom. Podľa slov redaktora prešli za 10 hodín približne 300 kilometrov, čo znamená, že v kolóne stáli bez pohnutia aj desiatky minút. Podarilo sa im natankovať, no ďalšiu noc ich čakajú aj sedemhodinové kolóny.

Štáb natočil aj svoju cestu v noci z piatka na sobotu. Pozrite si reportáž:

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti