Zahraničné

Žalúdok dánskej dogy skrýval takmer 44 ponožiek

Doga jedla ponozky
Doga jedla ponožky Zdroj: TASR/AP

Hovorkyňa pohotovostnej veterinárnej kliniky DoveLewis uviedla, že ide zrejme o najzvláštnejší prípad v dejinách kliniky.

Trojročná dánska doga bola skrúšená a napínalo ju na vracanie, keď ju jej majitelia viezli na pohotovosť veterinárnej kliniky na severozápade mesta Portland v americkom štáte Oregon. Musela zožrať niečo pokazené, vraveli si.

Zdroj: TASR/AP

Röntgenové vyšetrenie podľa agentúry AP ukázalo, že pes má žalúdok plný akýchsi cudzorodých látok. Po takmer dvojhodinovej operácii Dr. Ashley Mageeová našla odpoveď - doga zožrala 43,5 ponožky. Hovorkyňa pohotovostnej veterinárnej kliniky DoveLewis uviedla, že ide zrejme o najzvláštnejší prípad v dejinách kliniky.

Zdroj: TASR/AP

Nemocnica DoveLewis poslala spracovaný príbeh z februára tohto roka, doplnený röntgenovou snímkou, do každoročnej súťaže sponzorovanej veterinárskym časopisom Veterinary Practice News, a vyhral cenu.

Klinika DoveLewis napísala, že dánsku dogu poslali domov deň po chirurgickom zákroku a stále žije. Nemocnica však nespomenula, čím sa pes odvtedy kŕmi.

OREGON/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.