Život v Kyjeve sa nezastavil, ale zmenil. Ukrajinci sú na Rusov pripravení a odhodlaní zdolať aj dlhý konvoj

Život v Kyjeve sa nezastavil, ale zmenil. Ukrajinci sú na Rusov pripravení a odhodlaní zdolať aj dlhý konvoj
Život v Kyjeve sa nezastavil, ale zmenil. Ukrajinci sú na Rusov pripravení a odhodlaní odraziť aj dlhý konvoj Zdroj: TV Markíza

Na príjazdových cestách sú rozostavané zátarasy, ktoré majú spomaliť pohyb ťažkej techniky

Zatiaľ nedobytým územím na Ukrajine stále zostáva Kyjev. Hlavné mesto je už niekoľko dní v obkľúčení ruskej armády a neustále pod paľbou. Civilisti, ktorí tam zostali, aj ukrajinskí vojaci sa pripravujú na najhoršie.

Kyjev je ukrajinská metropola, ktorá sa stala symbolom nezlomnosti a odporu voči ruskej invázii. V okolí mesta sa zhromažďujú jednotky dobyvateľov a zrejme sa čoskoro dá do pohybu aj zlovestný takmer 70-kilometrový konvoj, ktorý im vezie zásoby.

Na príjazdových cestách sú rozostavané zátarasy, ktoré majú spomaliť pohyb ťažkej techniky. Pripravené sú skrýše pre ukrajinských vojakov na tlmenie paľby a po ruke sú nachystané aj molotovove kokteily.

Civilisti, ktorí ešte v Kyjeve zostali, sa snažia dostať do bezpečia. Autobusy odvážajú ženy s deťmi a starých ľudí. Muži zostávajú brániť mesto.

Napätá situácia je aj v okolí Kyjeva. Hrôzu vojny cítiť aj v neďalekej obci Bojarka. Aj tu sa lúčia rodiny a ľudia po zotmení radšej nezapínajú svetlo.

Viac sa dozviete z nasledujúcej reportáže.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti