TOP 10 najlepších zimných turistických destinácií sveta

Zimný Salzburg v Rakúsku
Zdroj: Shutterstock.com

Väčšina z nich sa nachádza v Európe.

Fantastickú dovolenku si môžete zorganizovať nielen v lete, ale aj v zime. Máte radi sneh, dobrú lyžovačku alebo vianočnú atmosféru? Poďte sa pozrieť na rebríček 10 najlepších turistických destinácii cez zimu na svete.

V popredí sa ocitlo rakúske mesto Salzburg. Prestížny zoznam desiatich najkrajších zimných destinácií zostavila americká televízia CNN.

Zdroj: Shutterstock.com

Popri mestách ako Praha, nórske Tromsö, Amsterdam, Nagano a Reykjavík presvedčil Salzburg najmä vianočnými trhmi a vianočnými piesňami - hlavne skladbou Tichá noc, svätá noc.

Do rebríčka CNN sa Salzburg dostal vianočným trhom na námestí pri dóme, cestovinou špecle s opečenou slaninou a ďalšími miestnymi špecialitami zabodoval i menší vianočný trh na námestí Mirabellplatz.

Zaujal tiež vývesný štít "zlatý jeleň" labužníckej reštaurácie v uličke Getreidegasse, hotel so strešnou terasou v ulici Linzergasse. Turistom odporučili aj návštevu múzea jasličiek v Múzeu Panoráma - vhodnú práve cez advent.

Ďalšie mestá na zozname

Praha, Česká republika

Praha je preslávená svojou historickou architektúrou, romantickými uličkami a tiež vianočnými trhmi. Mesto je ešte krajšie, keď je pokryté snehom. Turisti, môžu navštíviť divadlo, originálne české krčmičky alebo kaviarne.

Zdroj: Shutterstock.com

Tromsö, Nórsko

Tomuto nórskemu mesto mnohí hovoria „hlavné mesto Arktídy". Najkrajšie je práve v zime. Obyvatelia Nórska ho považujú za najkrajšie mesto v krajine. Môžete tu navštíviť napríklad množstvo múzeí, vrátane Polárneho múzea.

Zdroj: Shutterstock.com

Amsterdam, Holandsko

Cez zimu sú síce múzeá v hlavnom meste Holandska takmer prázdne, ponúkajú ale množstvo zaujímavých atrakcií. Miestni obyvatelia najviac odporúčajú múzeum Anny Frankovej. Najkrajšie sú ale vianočné trhy a obchodíky ako sú Haarlemmerstraar, Spiegelkwartier alebo Negen Straatjes. 


Nagano, Japonsko

Mesto, kde sa konali zimné olympijské hry, je ideálne na lyžovanie. Stredisko ponúka zjazdovky, aké ste ešte nezažili. Horúce prírodné pramene sú po dni strávenom na snehu ideálne. Navštíviť môžete aj budhistické chrámy, folklórne múzeum alebo iné miestne atrakcie.

Zdroj: Shutterstock.com

Reykjavík, Island Hlavné mesto Islandu patrí k najchladnejším mestám v Európe. Napriek tomu sa tu nachádza množstvo horúcich prameňov, ktoré ľudia využívajú na kúpanie. Každoročne sa tu konajú Zimné slávnosti svetla, ktoré pripadajú na február. Turisti majú radi verejné korčuľovanie alebo iné zimné športy. Ak máte záujem o kultúru, o tú sa postarajú v koncertnej sále, ktorú navrhol dizajnér Olafur Eliasson.

Zdroj: Shutterstock.com

Berlín, Nemecko

Vianočné trhy v Berlíne sú ideálnou destináciou na nákup darčekov pod stromček. V Berlíne sa ich nachádza cez 60. Deti najviac milujú trhy pri Červenej radnici. V Berlíne sa tiež nachádza dvojposchodový Vianočný obchod, ktorý je otvorený celý rok. Predávajú sa tu hlavne vianočné dekorácie od výmyslu sveta.

Zdroj: Shutterstock.com

Ottawa, Kanada

Zimný festival v Ottawe sa nazýva Winterlunde. Ide o najväčšie zimné podujatie na svete. Trvá od 31. januára do 17. februára. Ľudia tu obdivujú hlavne ľadové sochy, verejné koncerty pod holým nebom alebo sánkarské kurzy. Každoročne tu zamŕza prieplav Rideau, ktorý je dlhý takmer osem kilometrov. Je to raj pre korčuľovanie.

Zdroj: Shutterstock.com

Washington D.C., USA

Ak budete cestovať cez zimu do Washingtonu, určite neprehliadnete obrovský vianočný stromček. Veľkou atrakciou je aj zimné otvorenie zoologickej záhrady, ktorá ponúka nezabudnuteľnú svetelnú šou. Biely dom alebo Lincolnov pamätník sú v zime obzvlášť nádherné. Divadlo vo Washingtone každý rok uvedie balet Luskáčik, ktorý má vždy veľký úspech.

Zdroj: Shutterstock.com

Edinburgh, Škótsko (Veľká Británia)

Ulice dláždené okruhliakmi, nádherný historický hrad a zasnežené záhrady robia z Edinburghu prekrásne mesto. Centrum sa zmení na rozprávku. Nechýba ani obrovský vianočný stromček, klzisko a ruské koleso s výhľadom na celé mesto.

Zdroj: Shutterstock.com

BRATISLAVA/Jana Habarová, CNN

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti