Američanky prežili útok bieleho žraloka bez jediného škrabanca

zeny prezili utok.jpg

V Amerike útočil veľký biely žralok! Aspoň to tvrdia dve ženy, ktoré mal predátor napadnúť, keď pádlovali na kajakoch. Od strachu nevedeli čo majú robiť, a tak priamo z vody volali políciu.

Tieto dve americké kamarátky netušili, že im pôjde o život. Chceli si len zaplávať na kajakoch a pozrieť tulene, keď zrazu zbadali žraloka. Mali pri sebe mobil a tak od strachu volali na políciu. "Pomôžte nám! Sme na lodi a útočí na nás žralok!" tak znel telefonát žien. 

Policajt sa vystrašených žien pýtal, čo sa tam deje a či naozaj vidia žraloka. "Kajak sa potápa!" "Nevideli ste náhodou tuleňa?" "Nie, je to biele a veľké, určite žralok," odpovedali policajtovi ženy. 

Žralok ženy našťastie nepohrýzol, ale trup kajaku roztrhal, ako keby bol z papiera. Experti podľa toho usúdili, že naozaj to mohol byť biely žralok. "Boli to najhoršie chvíle v mojom živote. Nevedela som kde žralok je, či sa vráti a či nás vôbec môže niekto zachrániť," hovorí Ida Parker.

Ženy čakali na pomoc asi pol hodinu. Nemysleli na nič iné, len ako prežiť. 4. Kristin Orr SOT: "Cítila som sa hrozne. Každú chvíľu mohol prísť znova a zaútočiť. Sedeli sme na vode a modlili sa, aby už neprišiel," hovorí Kristin Orr.

Poškodený kajak teraz skúmajú experti. Obe kamarátky sa zrejme tak skoro na otvorené more nevydajú. 


USA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti