Zahraničné

Lietadlo so známym americkým podnikateľom sa zrútilo neďaleko Jamajky

Larry Glazer zahynul pri leteckom nešťastí.
Larry Glazer zahynul pri leteckom nešťastí. Zdroj: TASR/AP

Piloti stíhačiek cez zamrznuté okno lietadla videli pilota v bezvládnom stave.

Prominentný americký podnikateľ v oblasti nehnuteľností Larry Glazer a jeho manželka Jane pravdepodobne zahynuli pri havárii malého lietadla neďaleko Jamajky. Informoval o tom ich syn Rick.

Rick Glazer podľa agentúry AP povedal, že informáciu o ich smrti zatiaľ nemožno potvrdiť. "Vieme toho veľmi málo," dodal.

Newyorskí politici však už medzitým vyjadrili sústrasť príbuzným podnikateľa. 

Stále nebolo jasné, koľko ľudí sa nachádzalo na palube lietadla. Podľa Ricka Glazera mali obaja jeho rodičia letecké licencie.

Jamajská armáda oznámila, že na miesto nešťastia približne 22 kilometrov severovýchodne od pobrežného mesta Port Antonio vyslala dve prieskumné lietadlá a tím potápačov.

"Podľa olejovej škvrny vieme, kde k havárii došlo," uviedol major Basil Jarret z jamajskej armády. Vrak lietadla ani jeho posádku zatiaľ nenašli.

Lietadlo sa dostalo do pozornosti americkej letovej prevádzky po tom, čo jeho pilot neďaleko pobrežia Floridy nereagoval na výzvy. Zo zeme potom vzlietli stíhačky typu F-15, aby ho išli skontrolovať. Tie sa podľa Severoamerického veliteľstva protivzdušnej obrany (NORAD) od neho odpojili, keď prekročilo hranicu kubánskeho vzdušného priestoru.

Piloti stíhačiek uviedli, že cez zamrznuté okno lietadla videli jeho pilota v bezvládnom stave. Jeden z nich však údajne spozoroval, ako sa pilotovi pohybuje hrudník ako pri dýchaní.

Poznamenal, že zrejme stratil vedomie z nedostatku kyslíka.

Stroj sa zrútil pravdepodobne po tom, čo sa mu minulo palivo.

WASHINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.