Zahraničné

V USA budú liečiť štvrtého pacienta s ebolou

Ebola.jpg
Ebola v Libérii Zdroj: TASR

Budú ho liečiť rovnako, ako dvoch misionárov, ktorí sa po infikovaní v Libérii vyliečili.

Do Spojených štátov dnes letecky prevezú na liečenie štvrtého pacienta, ktorý sa v západnej Afrike nakazil ebolou. Oznámila to agentúra Reuters s odvolaním sa na nemocničné zdroje v Atlante. 

Pacienta by mali hospitalizovať v Emoryho univerzitnej nemocnici na rovnakej izolačnej jednotke ako dvoch misionárov, ktorí sa po infikovaní v Libérii vyliečili a boli prepustení. Tretí pacient s ebolou sa lieči v Omahe v americkom štáte Nebraska.

Emoryho nemocnica s odvolaním sa dôvernosť informácií neposkytla o novom pacientovi žiadne podrobnosti. 

Obom vyliečeným americkým misionárom podali experimentálny liek Zmapp, ktorý však momentálne nie je k dispozícii. Lekári zatiaľ nevedia, či pomohol k ich zotaveniu.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v pondelok oznámila, že jeden z jej lekárov pôsobiacich v Sierre Leone bol pozitívne testovaný na ebolu. Momentálne sa nachádza v stabilnom stave v hlavnom meste Freetown, odkiaľ ho v dohľadnom čase evakuujú. Jeho identita nie je známa.

Najnovšia epidémia eboly tvrdo zasiahla zdravotníckych pracovníkov. Podľa údajov WHO z konca augusta ochorenie prepuklo u viac ako 240 zdravotníkov, z ktorých vyše 120 zomrelo. Ebole od februára podľahlo v Guinei, Sierre Leone, Libérii, Nigérii a Senegale viac ako 2100 ľudí.

ATLANTA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti