Zahraničné

A je to tu! Prvú antikoncepciu pre mužov si môžete kúpiť už o tri roky

Parsemus_Home_Vasalgel.png

Vedci prišli s revolučnou novinkou v podobe injekcie, ktorá sa vstrekne priamo do pohlavných orgánov muža, kde zastaví spermie. K oplodneniu tak nedôjde a muži môžu mať sex bez následkov kedykoľvek sa im zachce.

Muž a antikoncepcia? Na Slovensku stále tabu. Podľa mnohých mužov je to ženská záležitosť a priveľmi sa tým nezaoberajú. Kondóm či trvalá sterilizácia už ale nie sú jediné možnosti mužskej ochrany. Páni si môžu sex bez následkov užívať vďaka novej injekcii.

Gél bude bude cenovo výhodný a dostupný pre všetky spoločenské vrstvy.

Existuje totiž Vasalgel, ktorý sa vstrekuje priamo do semenovodu, kde účinkuje ako antikoncepcia. Semenovod je trubica, ktorá vedie spermie rovno do penisu. Vďaka tomuto gélu sa však spermie neuvoľnia.

Jeho hlavnou výhodou oproti vazektómii je reverzibilita a ak chce byť muž znova plodný po mesiacoch či rokoch, stačí polymér prepláchnuť s injekciou s podpornou látkou. Táto metóda je priam ideálna pre mužov, ktorí majú pocit, že už sú pripravení mať deti alebo naopak- majú dojem, že už ďalšie deti nechcú pre rôzne dôvody.

Vedci majú za sebou 12 úspešných mesiacov vývoja tohto nového polyméru. Liek skúšali na paviánoch, podrobné klinické štúdie sa začnú na konkrétnych mužoch začiatkom roku 2015, na trhu sa objaví už zrejme v roku 2016.

Spoločnosť Parsameus Foundation, ktorá tento gél vyrába sľubuje, že bude na trhu dostupný za rozumné ceny a bude dostupný aj pre obyčajných smrteľníkov.

SAN FRANCISCO/Daily Mail, md

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Rusko v noci útočilo najmenej na šesť ukrajinských miest.

Najmenej dvaja ľudia prišli o život a ďalších 21 utrpelo zranenia. Išlo o mestá Cherson, Kyjev, Charkov, Čerkasy, Rivne i Ľvov.

Krátka správa

Poľsko si predvolalo ukrajinského veľvyslanca pre výroky Zelenského na Valnom zhromaždení OSN.

Volodymyr Zelenskyj počas svojho prejavu vo všeobecnej rozprave 78. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN v New Yorku uviedol, že niektoré krajiny iba „predstierali“ solidaritu s Ukrajinou. Konkrétne krajiny nemenovala. Ukrajina v pondelok oznámila, že na pôde Svetovej obchodnej organizácie podala žaloby proti Maďarsku, Poľsku a Slovensku za to, že po 15. septembri odmietli ukončiť zákaz dovozu ukrajinských poľnohospodárskych produktov.

Krátka správa

Britský kráľ Karol III. pricestoval na návštevu Francúzska.

Lietadlo s kráľovským párom pristálo na letisku Paríž-Orly, kde ho privítala francúzska premiérka Elisabeth Borneová. Karol III. sa s Kamilou následne pripoja k francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi na spomienkovom obrade pri Víťaznom oblúku a neskôr zamieria do Elyzejského paláca. Návštevu Francúzska mali pôvodne naplánovanú na marec, zrušili ju pre násilné protesty proti dôchodkovej reforme vo viacerých francúzskych mestách.