Zahraničné

A je to tu! Prvú antikoncepciu pre mužov si môžete kúpiť už o tri roky

Parsemus_Home_Vasalgel.png

Vedci prišli s revolučnou novinkou v podobe injekcie, ktorá sa vstrekne priamo do pohlavných orgánov muža, kde zastaví spermie. K oplodneniu tak nedôjde a muži môžu mať sex bez následkov kedykoľvek sa im zachce.

Muž a antikoncepcia? Na Slovensku stále tabu. Podľa mnohých mužov je to ženská záležitosť a priveľmi sa tým nezaoberajú. Kondóm či trvalá sterilizácia už ale nie sú jediné možnosti mužskej ochrany. Páni si môžu sex bez následkov užívať vďaka novej injekcii.

Gél bude bude cenovo výhodný a dostupný pre všetky spoločenské vrstvy.

Existuje totiž Vasalgel, ktorý sa vstrekuje priamo do semenovodu, kde účinkuje ako antikoncepcia. Semenovod je trubica, ktorá vedie spermie rovno do penisu. Vďaka tomuto gélu sa však spermie neuvoľnia.

Jeho hlavnou výhodou oproti vazektómii je reverzibilita a ak chce byť muž znova plodný po mesiacoch či rokoch, stačí polymér prepláchnuť s injekciou s podpornou látkou. Táto metóda je priam ideálna pre mužov, ktorí majú pocit, že už sú pripravení mať deti alebo naopak- majú dojem, že už ďalšie deti nechcú pre rôzne dôvody.

Vedci majú za sebou 12 úspešných mesiacov vývoja tohto nového polyméru. Liek skúšali na paviánoch, podrobné klinické štúdie sa začnú na konkrétnych mužoch začiatkom roku 2015, na trhu sa objaví už zrejme v roku 2016.

Spoločnosť Parsameus Foundation, ktorá tento gél vyrába sľubuje, že bude na trhu dostupný za rozumné ceny a bude dostupný aj pre obyčajných smrteľníkov.

SAN FRANCISCO/Daily Mail, md

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.