Zahraničné

S naháčom v Kansase si nevedia rady. Nahý chodí aj do kostola

19 ZAHR USA Nahac v uliciach R.transfer2web_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Predstavte si, že by ste na ulici videli prechádzať sa nahého muža. Zakryli by ste oči svojmu dieťaťu, odvrátili by ste pohľad alebo by ste hneď volali políciu?

Predstavte si, že by ste na ulici videli prechádzať sa nahého muža. Zakryli by ste oči svojmu dieťaťu, odvrátili by ste pohľad alebo by ste hneď volali políciu? V americkom Kansase podobnú dilemu riešia už niekoľko dní. Ibaže polícia je bezradná a nahý muž sa na tom všetkom len zabáva.


Blond vlasy, úsmev na perách a na sebe len Adamovo rúcho. Obyvatelia malého mesta si mysleli, že polícia s nahým mužom veľmi rýchlo zatočí, no prerátali sa. Podľa kansaských zákonov totiž nahota na verejnosti zakázaná nie je.

Jerry, ktorému miestni už nepovedia inak ako nahý muž, sa tak môže pokojne prechádzať po ulici úplne bez šiat hocikedy sa mu zachce. Jerry chodí nahý na nákup aj do kostola. Pokojne prejde aj okolo školy. „Byť nahý je ľudské, veď nahí sme sa aj narodili," hovorí.

Šortky si Jerry obliekol len kvôli televíznym kamerám. Kým mu nahotu nezakážu miestnym nariadením alebo zákonom, oblečie sa len vtedy, keď sa ochladí.

KANSAS/TV MARKÍZA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti