Zahraničné

Polícia zadržala muža podozrivého z vraždy Elišky (†9)

eliska3.jpg
Zdroj: tn.cz

Súdna pitva potvrdila, že dievčatko zomrelo násilnou smrťou.

Polícia vo štvrtok večer zadržala človeka, ktorého podozrieva, že zavraždil deväťročnú Elišku v Klášterci nad Ohří. Bližšie informácie zatiaľ uvádzať nechce. Viaceré české médiá informovali, že muž patrí do blízkeho okolia rodiny. Portál Blesk.cz priniesol správu, že zadržaným mal byť údajne bratranec Eliškinej matky Aleny.

Zdroj: facebook.com


"Môžem potvrdiť, že sme zadržali osobu, ktorá je dôvodne podozrivá z tohto obzvlášť závažného zločinu. Viac informácií vzhľadom na prebiehajúce úkony v túto chvíľu poskytovať nebudeme," potvrdila krajská policajná hovorkyňa Alena Bartošová. "Kriminalisti muža vypočúvajú a vykonávajú ďalšie úkony," dodala hovorkyňa. Muža zatiaľ neobvinili. Televízia Nova priniesla informáciu, že podozrivého zadržali priamo v mieste bydliska dievčaťa v Klášterci nad Ohří.

Vražda so sexuálnym motívom

Súdna pitva potvrdila, že dievčatko zomrelo násilnou smrťou. Podľa neoverených informácií mala mať vražda sexuálny motív. Elišku našli vyzlečenú v balíkoch slamy asi kilometer od miesta jej bydliska.

Ďalšie informácie k prípadu by mali policajti oznámiť verejnosti už dnes.

Dievčatko zmizlo v utorok krátko popoludní cestou zo školy. Pátrali po nej stovky policajtov, hasičov i dobrovoľníkov. Jej telo našli kriminalisti v stredu popoludní v lese pri Ciboušove.

"Jej spolužiačka ju vraj videla odchádzať s nejakým pánom v čiernom tričku s dlhými rukávmi a v otrhaných džínsoch. Neviem, či ho poznala. Nechápem to, snažila som sa ju učiť, nech s nikým nikdy nikam nechodí," povedala matka dievčaťa.

Spolužiačka obete pre televíziu Nova uviedla, že muž dievča oslovil. "Rozprávala som sa s ňou a bol tu jeden pán. Čakal, kým odídem a potom sa jej opýtal, či nechce odviesť k otcovi. Ona povedala, že áno. Hovorila som jej, nech nikam nechodí, ale ona išla. Potom som sa vrátila a už tam nebola," tvrdila spolužiačka.

"Pre celé mesto je to veľmi dobrá správa. Určite prispeje k upokojeniu situácie a zlepšeniu napätej atmosféry. Verím, že policajti zadržali skutočného páchateľa. Za všetkých občanov by som im chcela poďakovať za výborne odvedenú prácu," reagovala na informáciu o zadržaní podozrivého starostka Klášterca Kateřina Mazánková.

Vyhlásené zvýšené bezpečnostné opatrenia zo strany mestskej polície budú podľa nej aspoň v piatok fungovať. "Stretneme sa s riaditeľmi škôl, kde situáciu rozoberieme a povieme si, čo ďalej. Napríklad aké predĺženie doby prítomnosti strážnikov v okolí škôl by im vyhovovalo," uviedla starostka s tým, že mestskí i štátni policajti hliadkovali napríklad na nebezpečných prechodoch pri školách už pred touto tragédiou.

PRAHA/tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.