Zahraničné

Len v Japonsku nájdete takéto netradičné hamburgery. Sú celé čierne

burger.jpeg

V japonskom meste Hokkaidó sa dokonca každoročne koná letný festival, kde nájdete samé ostré a čierne pokrmy. Zafarbujú ich "atramentom" z chobotníc, ktorý má síce príjemnú slanú chuť mora, ale aj jednu nevýhodu. Čítajte, akú.

Už asi celý svet vie, že Japonci sú veľkí gurmáni. Čo sa týka jedla, vymysleli už množstvo netradičných vecí. Tentoraz prišli s novinkou, ktorú asi ťažko pochopíte - čierne hamburgery.

Ak sa chystáte do tejto bláznivej krajiny, zastavte sa v Burger Kingovi. Tam ich totiž ponúkajú. Nove burgery sa volajú Kuro Diamond a Kuro Pearl, majú čiernu žemľu, cesnakovú omáčku a syr. Žemľa a syr sú zafarbené bambusovým dreveným uhlím, zatiaľ čo cesnaková omáčka obsahuje čiernu farbu z "atramentu", ktorým sa bránia chobotnice. Obe tieto látky použíjú v Japonsku ako prírodné potravinárske farbivá a konkrétne "morský atrament" doslova milujú. Farbia ním aj rezance, omáčky a dokonca aj zmrzlinu.


V japonskom meste Hokkaidó sa dokonca každoročne koná letný festival, kde nájdete samé ostré a čierne pokrmy. Atrament má síce príjemnú slanú chuť mora, ale aj jednu nevýhodu. Zafarbí totiž úplne všetko okolo seba, čiže nie je vylúčené, že po konzumácii nezvyčajného hamburgeru nebudete mať práve žiarivý úsmev.


JAPONSKO/CNBC.COM, md

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.