Zahraničné

USA zaútočili na ciele Islamského štátu v Bagdade

Biely dom - Obamov nový domov
Zdroj: Internet

Najnovšie útoky boli formou priamej pomoci irackej armáde v jej boji proti militantom.

Americká armáda v pondelok zasiahla ciele teroristickej organizácie Islamský štát (IS) juhozápadne od Bagdadu. Uviedla to agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie ústredného velenia USA.

"Nálet juhozápadne od Bagdadu bol prvým útokom, ktorý sme uskutočnili v rámci našich posilnených snáh, ktoré idú nad rámec ochrany našich vlastných ľudí a humanitárnych misií, na ciele (Islamského štátu), ako iracké sily pokračujú s ofenzívou," vyhlásilo velenie. 

Zatiaľ čo pri predošlých zásahoch v Iraku Spojené štáty predovšetkým sledovali ochranu svojich vlastných záujmov a občanov, ako aj pomoc irackým utečencom, najnovšie útoky boli formou priamej pomoci irackej armáde v jej boji proti militantom, doplnila agentúra AP.

Americké ústredné velenie ďalej uviedlo, že pri útokoch bola zničená jedna z bojových pozícií militantov, z ktorej útočili na iracké bezpečnostné jednotky, a šesť vozidiel patriacich IS.

Útok je súčasťou snahy Spojených štátov intenzívnejšie reagovať na postup radikálnej džihádistickej skupiny, ktorá zabila niekoľkých rukojemníkov zo Západu a jej snahám rozšíriť zabraté územia v Sýrii a Iraku.

WASHINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.