Zahraničné

Atentát na Františka: Cez víkend mu hrozí nebezpečenstvo!

 Pápež František prichádza na oficiálne prijatie do prezidentského Modrého paláca v Soule.
Zdroj: TASR

Iracký ambasádor už stihol varovať Vatikán. Kto chce zabiť hlavu katolíckej cirkvi?

Habeeb Al Sadr varoval Vatikán, že pápežovi Františkovi hrozí nebezpečenstvo. Informáciu priniesol portál Telegraph.co.uk. Atentát by mohli spáchať príslušníci Islamského štátu už tento víkend počas pápežovej návštevy Albánska.

Iracký ambasádor tvrdí, že riziko je obrovské a ochranka hlavy katolíckej cirkvi by sa mala mať rozhodne na pozore. Vatikán už podľa britského portálu dostal niekoľko varovaní. František plánuje jednodňovú návštevu Albánska najbližšiu nedeľu.

Ďalšia hrozba pripadá do úvahy v novembri počas Františkovej návštevy Turecka. „Džihádisti" sa vraj plánujú infiltrovať do Vatikánu a na vežu Baziliky sv. Petra zasadiť čiernu vlajku, ktorá má byť akýmsi zodvihnutým prstom.

„Chcú zabiť pápeža," povedal Al Sadr talianskym novinám. „Keď to naozaj neurobia, aspoň sa o to pokúsia... Prívržencami Islamského štátu sú aj Kanaďania, Američania, Francúzi, Briti a aj Taliani," šokuje ambasádor. Pápež na seba upútal pozornosť Islamistov po tom, čo sa kriticky vyjadril k téme prenasledovania kresťanov v Sýrii a Iraku.VATIKÁN / TheTelegraph.co.uk / K.Konkoľ

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti