Zahraničné

Mladík mal obrovské šťastie: Za „stovku" získal obraz v cene 730-tisíc eur

Obraz od Pabla Picassa získal výherca v tombole
Zdroj: SITA

V tombole vyhral dielo od Pabla Picassa.

Iba 25-ročný milovník umenia z USA vyhral v tombole obraz Pabla Picassa v hodnote približne 730-tisíc eur. Za lístok do nezvyčajnej tomboly pritom zaplatil len 100 eur.

Charitatívnu akciu usporiadala v stredu parížska pobočka aukčného domu Sotheby's. Výherca získal vodomaľbu "Muž s operným klobúkom" namaľovaný v roku 1914 počas Picassovho kubistického obdobia.

Zdroj: SITA

Lístky v hodnote 100 eur boli v predaji od apríla tohto roku v limitovanom počte 50-tisíc kusov. Veľká časť záujemcov pochádzala z USA, ale lístky sa predávali aj vo Francúzsku, Nemecku, Iráne či Kirgizsku.

Víťaza lotérie vyžreboval v stredu počítač. Stal sa ním Američan Jeffrey Gonano, projektový manažér firmy, ktorá sa zaoberá predajom automatických hasiacich systémov. Podľa vlastných slov doteraz nikdy nič nevyhral a vzácny obraz aspoň nateraz určite neplánuje predať.

Pôvodný majiteľ Picassovej vodomaľby, združenie na záchranu libanonského mesta Súr, chcel prostredníctvom neobvyklej akcie získať najmenej päť miliónov eur. Prostriedky chce použiť na zveľadenie tohto starovekého libanonského prístavu, ktorý je súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO.

Zdroj: SITA

PARÍŽ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.