Zahraničné

Rodičia riskovali smrť dieťaťa. Dôvodom bola dokonalá fotka

1410875403339_wps_56_Norway_baby_cliff_MUZZED_.jpg
Zdroj: Fred Sirevåg

Kým dieťa liezlo po skale, štyria dospelí stáli pár metrov od neho a pozerali sa. Snímka obletela nórsku tlač a pobúrila verejnosť.

Rodičia malého dieťaťa vydesili okoloidúcich na túre v Nórsku. Dieťa nechali liezť nebezpečne blízko okraja útesu len preto, aby si urobili dokonalú fotku na pamiatku.

Tento šokujúci moment odfotil Fred Sirevag v Preikestolene, na skalnatej ploche vysunutej zo skalnatej steny vo výške 604 metrov nad hladinou Lysefjordu v nórskom Rogalandu. Turista nemohol uveriť vlastným očiam.


Kým dieťa liezlo po skale, štyria dospelí stáli pár metrov od neho a pozerali sa. „Hneď, ako som tento moment odfotil, zišiel som dole, aby som ich upozornil na nebezpečenstvo, ktoré hrozí dieťaťu. Oni ho zobrali a odišli," vyjadril sa Fred.

Snímka obletela nórsku tlač a pobúrila verejnosť. „Videla som, ako sa dieťa plazí veľmi blízko okraju útesu. Jeho matka stále ďalej od neho a pozerala sa a ďalšia žena ho fotila," povedala svedkyňa.

Preikestolen je jedno z najobľúbenejších turistických miest v Nórsku. Ročne toto miesto navštívia tisícky turistov. Mnohí z nich sa zhodujú, že by na okraji útesu mali postaviť zábrany alebo bezpečnostný plot.

Zdroj: Fred Sirevåg


NÓRSKO/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.