Zahraničné

Pri útoku samovražedného atentátnika zahynulo najmenej 15 študentov

Nigéria
Zdroj: TASR

Najmenej 15 študentov zahynulo a ďalších vyše 30 utrpelo dnes zranenia pri dvoch samovražedných útokoch na školu v severonigérijskom meste Kano.

Podľa policajného komisára v Kane Aderenleho Shinabua štyria muži na trojkolesovom taxíku chceli preniknúť do komplexu štátnej vysokej školy v Kane. Keď ich príslušníci bezpečnostnej služby zastavili a chceli prehľadať ich vozidlo, útočníci spustili paľbu z ručných zbraní.

Dvom páchateľom sa podarilo vniknúť do budovy školy, pričom jeden z nich vošiel do plnej prednáškovej miestnosti, kde odpálil nálož, ktorú mal pripevnenú na tele. Ďalší útočník sa odpálil ešte skôr, ako sa mu podarilo vniknúť do ďalšej učebne. Pri útoku zahynuli aj obaja atentátnici.

Nigérijskí predstavitelia obvinili z útoku islamistov zo skupiny Boko Haram. Tá je zodpovedná aj za päť samovražedných bombových útokov, ku ktorým došlo v Kane v júli

Skupinu Boko Haram obviňujú aj zo série samovražedných útokov a atentátov s použitím náloží umiestnených v autách, pri ktorých v jej baštách na severovýchode Nigérie, ako aj v metropole Abuja a v najväčšom meste krajiny Lagos zahynuli desiatky ľudí.

KANO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.