Zahraničné

Vraha Elišky (†9) previezli do nemocnice

Muž obvinený z vraždy Elišky je v zlom psychickom stave
Zdroj: tn.cz

Prípad brutálneho znásilnenia a vraždy malého dievčatka otriasol Českom.

Televízia Nova má informácie z policajných zdrojov, že muž obvinený z vraždy Elišky je v zlom psychickom stave a hrozí, že si siahne na život. Preto bol ešte tú noc, keď ho súd poslal do väzby, prevezený do väzenskej nemocnice.

Oficiálne túto informáciu policajti odmietli potvrdiť. Pripustila ju ale ministerka spravodlivosti Helena Válková: "Umiestnili ho z prostredia bežnej väzobnej väznice do väzenskej nemocnice, kde je sprísnený režim, kde je neustále, nepretržite pod dohľadom a pritom je to väzenie." Tam má podľa informácií TV Nova špeciálny odev, na ktorom sa nemôže obesiť a je pod silnými sedatívami.

Dvadsaťpäťročného muža polícia obvinila z toho, že znásilnil a zavraždil deväťročnú dcéru svojej sesternice. Tento prípad otriasol Českom - aj bezcitnému pravdepodobnému páchateľovi dochádza, že ho nenávidí prakticky celá krajina.

"Štát musí urobiť skutočne všetko preto, aby ten obvinený, podozrivý z trestného činu, skutočne stál pred trestným súdom," dodala Válková.

Ministerka osobne dohliada na to, aby sa neopakoval prípad Otakara Tomka, obvineného zo znásilnenia a vraždy deväťročnej Aničky z Prahy. Polícia v marci 2011 muža zadržala, ten sa ale po piatich dňoch vo väzbe obesil na teplákoch, a do dvoch dní zomrel. Trestné stíhanie musela polícia zastaviť, pretože proti mŕtvemu nemôže byť vedené.

Ministerka Válková teraz uisťuje rodinu a verejnosť, že v prípade vraždy Elišky sa nič také nestane. Podľa štátneho zástupcu by vyšetrovanie malo byť ukončené do konca roka, potom obvinený pôjde pred súd.

PRAHA/tn.cz

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti