Zahraničné

Čo sa stalo so „šialeným“ tlmočníkom z Mandelovej rozlúčky? Vieme odpoveď

Tlmočník do znakovej reči Thamsanqa Jantjie
Zdroj: SITA

Šokoval nepočujúcich po celom svete.

Juhoafrický tlmočník pre nepočujúcich Thamsanqa Jantjie, ktorý sa preslávil "falošným" znakovým jazykom na rozlúčke za zosnulým exprezidentom Nelsonom Mandelom, skončil na psychiatrickej klinike.

Jantjie mal pritom ešte 10. decembra absolvovať psychiatrickú prehliadku, tú však odložili pre jeho angažmán na spomienkovej ceremónii za Mandelu. Jantjie po prepuknutí škandálu tvrdil, že je skutočným tlmočníkom, na jeho zvláštnom podaní znakového jazyka pre nepočujúcich sa však podľa jeho slov podpísala schizofrénia.

Zdroj: SITA

Jantjie sa do pozornosti svetových médií dostal pre svoju čudesnú posunkovú reč na Mandelovej rozlúčke, ktorou pobúril nepočujúcich. Podľa odborníkov na znakovú reč si totiž gestá rúk iba vymýšľal.

Na vlnu kritiky a pobúrenia reagoval tvrdením, že sa lieči na schizofréniu, na pódiu videl "anjelov" a nemohol sa koncentrovať. Jeho slová však spochybňujú tvrdenia, že na neho v minulosti už nepočujúci poukazovali na iných podujatiach juhoafrickej vládnej strany Africký národný kongres (ANC).

https://www.youtube.com/watch?v=6VrYQTnRjSA


JOHANNESBURG/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.