Zahraničné

František vymenoval komisiu, chce pomôcť manželom aj rozvedeným katolíkom

South_Korea_Pope258233175993.jpg
Zdroj: TASR

Biskupi budú vo Vatikáne už čoskoro diskutovať o otázkach rodiny. Nevyhnú sa ani citlivej téme o rozvode a svätom prijímaní.

Pápež František vymenoval komisiu, ktorej úlohou je nájsť spôsob, ako zachovať nerozlučnosť manželského zväzku a zefektívniť procedúry na anulovanie cirkevných sobášov. Katolícka cirkev podľa kánonického práva nepozná pojem rozvod, ale umožňuje veriacim, aby ich manželstvo, ak sú na to špecifické dôvody, anuloval cirkevný súd.

O vytvorení osobitnej komisie, ktorej cieľom má byť reforma pravidiel týkajúcich sa manželstva, František rozhodol ešte v auguste, Vatikán však o tom informoval až dnes. Toto načasovanie zrejme súvisí s blížiacou sa synodou, počas ktorej budú biskupi vo Vatikáne diskutovať o otázkach rodiny.

Nevyhnú sa ani debate o manželstvách a reakcii na výzvy, aby rozvedení katolíci, ktorí znovu uzavrú manželstvo - tentoraz civilné -, smeli pristupovať k sv. prijímaniu. Podľa Vatikánu má komisia za úlohu preskúmať možnosti, ako zjednodušiť procedúru anulovania cirkevných manželstiev, a pritom zachovať platnosť princípu, že manželský zväzok je nerozlučný.

VATIKÁN / TASR / KK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.